Media

2013

Державна пенітенціарна служба: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини відвідала виправну установу на Вінниччині (ukr)

11 квітня 2013 року в рамках робочого візиту на Вінниччину Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відвідала управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області та Вінницьку установу виконання покарань (№ 1).

Read more...

 

Міністерство внутрішніх справ України: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини навістив із робочим візитом львівських правоохоронців-транспортників (ukr)

В Управлінні МВС України на Львівській залізниці відбулася зустріч із радником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, керівником Західного регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Зіноном Котиком.

Read more...

 

Радіо Свобода: Лутковська: звернення УГС щодо Тимошенко ще має розглянути комісія з питань помилування (ukr)

Звернення Української Гельсінської спілки до президента Віктора Януковича з проханням про помилування Юлії Тимошенко ще має розглянути уповноважена комісія. Про це в ефірі Радіо Свобода сказала уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Read more...

 

Українська правда: Лавринович: Ніщо не заважає помилувати когось так само, як Луценка (ru)

Юридичної заборони на застосування до кого-небудь ще такого ж механізму помилування, як у випадку з Юрієм Луценком, немає. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, пише"Інтерфакс-Україна".

Read more...

 

Урядовий кур’єр: На дорозі у кожного своя правда? (ukr)

Днями Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в рамках започаткованої просвітницької кампанії для ознайомлення громадян із найбільш розповсюдженими випадками порушень їхніх прав узявся роз’яснити українським водіям, як юридично грамотно захищатися при оформленні співробітниками Державтоінспекції протоколів про порушення Правил дорожнього руху. Виявляється, моніторинг виявив кілька системних проблем у правовідносинах з ДАІ при адміністративних провадженнях, причини яких пов’язані в тому числі і з необізнаністю людей про свої права та можливі шляхи захисту своїх інтересів.

Read more...

 

Факты: Ольга Задырко: «В 23 года я не имела ни свидетельства о рождении, ни паспорта. Меня как будто не существовало» (ru)

Благодаря вмешательству уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека жительнице Белой Церкви удалось выиграть судебный процесс по идентификации личности.

Read more...

 

КоммерсантЪ.ua: Омбудсмен будет контролировать защиту персональных данных (ru)

Верховная рада намерена предоставить уполномоченному парламента по правам человека право контроля над соблюдением закона в сфере защиты персональных данных.

Read more...

 

Урядовий портал: Секретаріат Кабінету Міністрів розпочинає семінари щодо взаємодії з громадськістю та доступу до публічної інформації (ukr)

Починаючи з квітня 2013 року, Секретаріат Кабінету Міністрів спільно з проектом Агентства США з міжнародного розвитку «Програма сприяння парламенту ІІ (Програма розвитку законотворчої політики)» розпочинає проведення серії «кущових» семінарів з питань організації взаємодії з громадськістю для працівників районних державних адміністрацій та з питань забезпечення доступу до публічної інформації для працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади, а також спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб облдержадміністрацій, відповідальних за організацію доступу до публічної інформації.

Read more...

 

Коментарі: В омбудсмена розповіли про новий порядок отримання закордонних паспортів (ukr)

Кабінет міністрів затвердив новий порядок отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон  

Read more...

 

Державна пенітенціарна служба України: Всеукраїнським центром правової допомоги «Громадський захисник» проведений тренінг щодо прав жінок, які перебувають на обліку в КВІ (ukr)

22 березня 2013 року Всеукраїнським центром правової допомоги «Громадський захисник» за підтримки міжнародної громадської організації Penal Reform International (Міжнародна тюремна організація) для начальників відділів (секторів) кримінально-виконавчої інспекції управлінь Державної пенітенціарної служби України був проведений тренінг на тему: «Права жінок, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції як звільненні від відбування покарання за статтями 79 і 83 кримінального кодексу України».

Read more...

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини: Що робити коли в школі зобов’язують сплатити «добровільні» внески (ukr)

«Добровільно-примусові» внески стали правилом у багатьох школах. Крім того, прозорість використання добровільних внесків залишається на дуже низькому рівні. Найчастіше батьки не знають куди і кому йдуть їх гроші.  Цілі, які формально заявляються  для збору коштів далеко не завжди відповідають розмірам коштів, які збираються.  Також і звітність щодо використання цих коштів є на вкрай низькому рівні.

Read more...

 

euronews:Украина: родильный дом Европы(ru)

Здесь можно исполнить самую заветную мечту: стать родителем! На Украине суррогатное материнство абсолютно законно в отличие от большинства европейских стран. Неслучайно Киев сегодня – самое популярное направление для иностранцев, отчаявшихся родить или усыновить.

 

Read more...

 

Час Пик: Людям, которые ухаживают за инвалидами, компенсируют лишь 4,8 грн – Омбудсмен (ru)

Мониторинг Омбудсмена Украины о состоянии обеспечения прав человека на надлежащий уровень жизни и защиту от бедности, а также обращения граждан свидетельствуют, что одной из проблем в этой сфере является низкий размер компенсационной выплаты физическим лицам, которые предоставляют социальные услуги. Об этом УНН сообщили в пресс-службе Омбудсмена.

Read more...

 

ЖИТОМИР.info: Сотрудники Лутковской проверили, как райотдел милиции в Житомире соблюдает права человека (ru)

26 марта сотрудники Департамента по вопросам реализации национального превентивного механизма Секретариата Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека посетили органы и подразделения УМВД Украины в Житомирской области.

Read more...

 

УНІАН: Що чекає на громадян, які доглядають за старими людьми? (ukr)

Міністерство соціальної політики за пропозицією омбудсмана розробило зміни до закону щодо надання допомоги громадянам, які доглядають за старими людьми.

Read more...

 

Час Пик: Правительство учло предложения Омбудсмена по защите прав лиц, осуществляющих уход за престарелыми (ru)

Проведенный Уполномоченным по правам человека Валерией Лутковской мониторинг показал нарушение прав отдельной категории граждан (они осуществляют уход за престарелыми лицом, не достигшим 80-летнего возраста, но по заключению медицинского учреждения нуждающимся в постоянном постороннем уходе) на получение государственной социальной помощи малообеспеченным семьям.

Read more...

 

Закон і Бізнес: У Омбудсмена стурбувалися доступом до публічної інформації (ukr)

Офіс омбудсмена буде співпрацювати з неурядовими організаціями у питаннях моніторингу ситуації щодо дотримання закону «Про доступ до публічної інформації». Про це під час круглого столу «Таємниці й рішучі кроки. Звернення до суду задля відкритості публічної інформації» повідомив Представник Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних Олександр Павліченко.

Read more...

 

Крымская правда: Человек и его права (ru)

Граждане Украины знают о своих правах немного, в основном только то, что их права кто-то постоянно нарушает. Соседи портят жизнь, начальство на работе не выплачивает зарплату и беспричинно увольняет. Инвалидам, пенсионерам и ветеранам меняют без их ведома категории и постоянно пересчитывают социальные выплаты. О насилии в семье и говорить не приходится. Мы пригласили в редакцию «Крымской правды» представителя уполномоченного Верховного Совета Украины по правам человека в АРК Наталью ШАРОВУ, которая ответила на ваши актуальные вопросы в ходе «прямой линии».  

 

Read more...

 

Львівська Пошта: За катування треба карати! (ukr)

Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, – про правову обізнаність українців, візит до Львова та прийом громадян

На важливості ефективної взаємодії офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з інститутами громадянського суспільства наголосила в Києві під час міжнародної конференції “Посилення багатосторонньої співпраці та міжнародні механізми захисту прав людини” український омбудсмен Валерія Лутковська. Захід організувала Програма розвитку ООН в Україні за підтримки посольства Великобританії та Управління Верховного комісара ООН з прав людини. 

 

Read more...

 

Розуміємо Права Людини: У Києві з візитом побувала професорка Ева Лентовська (ukr)

Київ відвідала перша польська омбудсман, професорка Ева Лентовська. В рамках візиту відбулася публічна лекція у Національному університеті Києво-Могилянська академія, прес-ланч з українськими журналістами, учасниками та учасницями освітнього курсу "Роль журналістики у підтримці та захисті прав людини", зустріч з Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини та представниками правозахисних організацій.

Read more...

 

Deutsche Welle: Польська правозахисниця: не маніпулюйте омбудсменом (ukr)

Правозахисниця Ева Лентовська, колись перша уповноважена з прав людини у Польщі, під час відвідин України розповіла DW про роль інституту омбудсмена у тому, аби права людини не стали лиш декларацією.

Read more...

 

Час Пик: В Секретариате Омбудсмена обсудили изменения в законопроект о персональных данных (ru)

В Секретариате Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека состоялось заседание Экспертного совета по вопросам свободы информации и защиты конфиденциальности при Представителе Уполномоченного Александре Павличенко. Об этом сообщили в пресс-службе Омбудсмена.

Read more...

 

ЛIГАБiзнесIнформ: Управа на ГАИ. Водители получили рецепт против штрафов (ru)

Госавтоинспекция оказалась в неловком положении: правозащитники от власти научили водителей, как избежать спорных штрафов.

Read more...

 

Асоціація УМДПЛ: Представники Асоціації УМДПЛ продовжують спільну роботу з Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини (ukr)

12-13 березня 2013 року представниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за участю регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, члена правління Асоціації УМДПЛ Володимира Батчаєва здійснено візит без попередження до установ освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення Кіровоградської області з метою моніторингу стану дотримання прав осіб, що перебувають в місцях несвободи.

Read more...

 

УНИАН: У Лутковской объяснили украинцам, как грамотно вести себя с гаишниками (ru)

У омбудсмена разъяснили украинцам их права в правоотношениях с работниками ГАИ при админпроизводствах.

Read more...

 

Офіційне інтернет-представництво Президента України Віктора Януковича: Указ Президента України № 127/2013 (ukr)

Указ Президента України № 127/2013 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України»

Read more...

 

АиФ: За судьбой усыновленных детей будут наблюдать особые агентства (ru)

Сейчас государственные органы не в состоянии отследить судьбу малышей, которых усыновили иностранцы.

Read more...

 

Закон і Бізнес: Захист прав – на марші (ukr)

У сфері захисту прав людини визначилися певні прогресивні тенденції. А головний плюс, який можна записати на рахунок влади, — це ухвалення нового КПК. Така думка була озвучена під час презентації щорічної доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні-2012». При цьому наголошувалося, що решта всіх реформ — податкова, пенсійна, медична, адміністративна — не дали очікуваного результату.

Read more...

 

Права Людини в Україні: 900 рішень щодо України перебувають на контролі Європейського суду (ukr)

Це означає, що понад 95% рішень, прийнятих щодо України, досі виконані не в повному обсязі. «Україна дійсно знаходиться в п’ятірці країн, від яких до Європейського суду з прав людини щороку надходить найбільша кількість заяв», – визнав нещодавно міністр юстиції України Олександр Лавринович. І при цьому зазначив, що, за минулий рік надійшло близько 10 500 заяв, однак більш як 7300 з них були визнані неприйнятними, а це – 70% від загальної кількості.

Read more...

 

ХІСД: На Черкащині міліція і роми продовжують «з’ясовувати» стосунки. У доброму розумінні цього слова (ukr)

Як ставиться міліція до ромів і як роми ставляться до міліції? Здавалося би, питання риторичне, оскільки взаємна настороженість і, навіть, певна упередженість у стосунках між правоохоронцями і представниками ромського народу в Україні є фактом загальновідомим. На Черкащині місцева міліція і неурядові організації, за участю регіонального координатора по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спільно вирішили спробувати змінити ситуацію.

Read more...

 

Газета Вгору: Начал работу координатор Омбудсмена (ru)

В нынешнем году в четырех областях Украины – Херсонской, Черкасской, Запорожской и Волынской – начался многообещающий экперимент. Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская предложила известным правозащитникам стать региональными координаторами Омбудсмена по взаимодействию с общественностью. Правда, пока что – на общественных началах. В Херсонской области таким координатором назначена Наталья Козаренко, руководитель общественной приемной Херсонского областного Фонда милосердия и здоровья (ХОФМЗ), член правления Ассоциации украинских мониторов соблюдения прав человека в деятельности правоохранительных органов (Ассоциации УМДПЛ) и член Общественного совета при УМВД Украины в Херсонской области.

Read more...

 

Ресурсний центр ГУРТ: Конференція “Посилення багатосторонньої співпраці та міжнароднімеханізми захисту прав людини” (ukr)

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні спільно зУправлінням Верховного Комісару ООН з прав людини за підтримки посольстваВеликої Британії в Україні оголошує про проведення 21-22 березня 2013 року в м.Київ регіональної конференції "Посилення багатосторонньої співпраціта міжнародні механізми захисту прав людини". До участі запрошуютьсяпредставники українських правозахисних організацій та журналісти, котріпрацюють у сфері захисту прав людини в державі. Окрім представників з Україниочікується участь представників правозахисної та журналістської спільноти зкраїн СНД а також експерти в галузі прав людини та представники міжнароднихправозахисних організацій та агенцій ООН.

Read more...

 

Аргументы и Факты Украина: Как защитить права детей в Украине? (ru)

В понедельник, 11 марта, с 16:00 до 17:00, на ваши вопросы ответит уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Валерия ЛУТКОВСКАЯ.

Read more...

 

Polemika: Украинские правозащитники готовы взять на поруки нигерийца, который больше года сидит в СИЗО (ru)

Несколько украинских правозащитных организаций хотят взять на поруки обвиняемого в покушении на убийство и злостном хулиганстве Олаолу Феми, который уже почти 1,5 года находится в Луганском СИЗО. Об этом в эксклюзивном комментарии корреспонденту Полемики сообщила правозащитница организации «Социальное действие», представляющая проект «Без границ», Александра Назарова.

Read more...

 

ГОЛОС.UA: Громадські організації хочуть, щоб їм дозволяли мітинги в будь-який час (ukr)

Основним інструментом для захисту права на свободу мирних зібрань в Україні повинне стати ухвалення відповідного закону. Про це заявив керівник програм громадської організації «Український незалежний центр політичних досліджень» Максим Лациба в ході прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

Read more...

 

Закон і Бізнес: Роботодавців пропонують штрафувати за дискримінацію (ukr)

За недотримання роботодавцями вимог антидискримінаційного законодавства нардепи пропонують встановити штрафи від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-8500 грн).

Read more...

 

Українська правда: Азаров був вражений, коли дізнався, що вживав неперевірені ліки (ukr)

Прем'єр Микола Азаров заявляє, що населення купує неперевірених ліків приблизно на 1,5-2 мільярди гривень.

Read more...

 

Ракурс: Кабмін придумав, як налагодити випуск вакцин в Україні (ukr)

Кабінет міністрів України розробляє варіанти для зміцнення «імунного щита нації». Зокрема, планується створити держпідприємство для виробництва вакцин. Також уряд має намір через державні тендери налагодити випуск вакцин на українських заводах.

Read more...

 

УНИАН: У Лутковской говорят, что камер в палате Тимошенко нет (ru)

Представитель омбудсмена заявляет, что видеокамер в палате Тимошенко нет.

Read more...

 

УКРІНФОРМ: Лутковська пропонує митниці пропускати посилки з БАДами (ukr)

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська внесла подання першому заступнику - голові комісії з реорганізації Державної митної служби України Олександру Дороховському, в якому пропонує терміново відкликати лист-роз'яснення про заборону пропуску через кордон поштових посилок з дієтичними добавками.

Read more...

 

ВЕСТИUA: Омбудсмен Украины выступила против запрета на пересылку диетических добавок по почте (ru)

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская обратилась в таможенную службу с предложением срочно отозвать решение таможенников, которое стало причиной запрета на пропуск через украинскую границу почтовых посылок с диетическими добавками, сообщает сегодня пресс-служба украинского Омбудсмена.

Read more...

 

УНІАН: В Омбудсмана пояснюють, як оформити закордонний паспорт і не платити зайві гроші (ukr)

В Омбудсмана пояснюють, що необхідно для оформлення закордонного паспорта, щоб не платити зайві гроші. Низька поінформованість громадян про порядок оформлення документів та вартість послуг, пов’язаних із отриманням паспорта громадянина України для виїзду за кордон, призводить до колізій і непорозумінь, внаслідок чого трапляються непоодинокі випадки сплати громадянами зайвих необов’язкових платежів.

Read more...

 

5 канал: Митники блокують доставку в Україну біодобавок для дітей із розладами травлення (ukr)

Посилки з біодобавками вже кілька тижнів не можуть отримати батьки дітей, які страждають на розлади травлення. З-за кордону митники не пропускають замовлене, через неоднозначне тлумачення термінів. Україна аналогічних вітамінів та мінералів не виробляє. По допомогу батьки зверталися до низки інстанцій, але марно. Втрутитися попросили перших осіб держави.

Read more...

 

Інтерфакс-Україна: Омбудсмен розпочинає кампанiю з пiдвищення рiвня правових знань, зокрема щодо надання адмiнпослуг (ukr)

Офiс уповноваженого з прав людини розпочинає кампанiю з пiдготовки iнформацiйно-просвiтницьких матерiалiв для ознайомлення з найпоширенiшими прикладами порушень прав людини, зокрема i про надання адмiнiстративних послуг.

Read more...

 

В час пик: Лутковская провела совещание по вопросам соблюдения прав усыновленных детей (ru)

В Секретариате Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека состоялось рабочее совещание по вопросам соблюдения прав усыновленных детей.

Read more...

 

Европейский Омбудсман: Уровень защиты персональных данных граждан Украины беспокоит омбудсмана (ru)

В Секретариате Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека состоялось рабочее совещание по проблемам, связанным с применением требований законодательства по вопросам защиты персональных данных. Учитывая важность проблемы, на мероприятие были приглашены также представители разных министерств, деятельность которых так или иначе связана с обработкой персональных данных граждан.

Read more...

 

Закон і Бізнес: Судам пропонують переглядати рішення відповідно до позиції ООН (ukr)

У Верховній Раді мають намір установити ще одну підставу для перегляду судових рішень — визнане ООН порушення міжнародних домовленостей. Наразі громадяни можуть звертатися до міжнародної організації, але її рішення жодної сили в Україні не мають.

Read more...

 

Юридическая практика: У Омбудсмена обсудили требования законодательства о защите персональных данных (ru)

В Секретариате Уполномоченного Верховного Совета Украины по правам человека состоялось рабочее совещание по проблемам, связанным с применением требований законодательства по вопросам защиты персональных данных. В мероприятии приняли участие Представители Уполномоченного, а также представители Министерства социальной политики, Министерства образования и науки, молодежи и спорта, Министерства здравоохранения и Государственной службы по вопросам защиты персональных данных. Об этом редакции «ЮП» сообщила пресс-служба Омбудсмена.

Read more...

 

ХІСД: Візит НПМ до Кіровоградського слідчого ізолятору (ukr)

Працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було здійснено моніторинговий візит за моделлю «Омбудсмен +» до Кіровоградського слідчого ізолятора.

Read more...

 

Асоціація УМДПЛ: Асоціація УМДПЛ спільно з Офісом Омбудсмена розслідує порушення прав пацієнтів замісної терапії (ukr)

Експерти Асоціації УМДПЛ та працівники Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини провели громадське розслідування по факту незаконного затримання пацієнтів замісної підтримувальної терапії у Тернопільському обласному комунальному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом. Асоціація УМДПЛ продовжує розвивати напрямок проведення громадських розслідувань, як ще одного способу публічного контролю за діями правоохоронців та превенції порушень прав людини.

Read more...

 

Права Людини в Україні: Презентація щорічної доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні 2012» (оновлено) (ukr)

27 лютого 2013 року о 10 год. в приміщенні інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» (вул. Рейтарська, 8/5 а) відбудеться прес-конференція, присвячену оприлюдненню  щорічної доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні 2012» українською та англійською мовами. Створення доповіді координувалося УГСПЛ за ппідтримки Національного фонду демократії (США).

Read more...

 

Офіс Ради Європі в Україні: Делегація Ради Європи відвідала Україну в рамках проекту "Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні" (ukr)

Рада Європи вважає новий Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК) прогресивним законом, що створює міцну основу для чесної, справедливої та ефективної системи кримінального судочинства. Належне застосування КПК, відповідно до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є складним завданням, яке передбачає необхідність здійснення подальших інституційних і законодавчих реформ. Рада Європи (РЄ) готова співпрацювати у цьому напрямку з органами української влади і з метою надання відповідної допомоги розпочинає реалізовувати проект «Підтримка реформи системи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується Урядом Данії.

Read more...

 

ХІСД: Візит НПМ до установ у Чернігівській області (ukr)

20 лютого 2013 року відбувся візит НПМ до спеціального приміщення (СП) відділу Державної прикордонної служби «Добрянка» (Ріпкинський район, Чернігівської області), пункту тимчасового тримання (ПТТ) Чернігівського прикордонного загону, кімнат для тимчасово затриманих військовослужбовців Північного територіального управління Військової служби правопорядку Міноборони України (м. Чернігів). До складу моніторингової групи увійшли представники Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини та директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов.

Read more...

 

Центр новостей ООН: ВОЗ обсуждает пути всеобщего охвата населения доступной по стоимости медицинской помощью (ru)

В Женеве под эгидой Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) проходит министерское совещание по вопросам обеспечения всеобщего охвата медико-санитарной помощью.

Read more...

 

ХІСД: Візит НПМ до відділу КМСД Печерського РУ ГУМВС України в Києві (ukr)

20 лютого 2013 року відбувся візит НПМ до відділу кримінальної міліції у справах дітей Печерського РУ МВС України в місті Києві.

Read more...

 

УКРИНФОРМ: Сегодня – Международный день поддержки жертв преступлений (ru)

Международный день поддержки жертв преступлений отмечается в пятницу. Именно 22 февраля 1990 года правительство Англии опубликовал "Хартию жертв преступлений”, и с тех пор во всем цивилизованном мире отмечают день поддержки жертв преступлений.

Read more...

 

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй: Спеціальна номінація ПРООН "Кращий матеріал про захист прав людини в Україні" (ukr)

Програма розвитку ООН за підтримки Посольства Великої Британії в Україні запрошує журналістів прийняти участь у Конкурсі професійної журналістики «Честь професії»  та оголошує спеціальну номінацію на кращий журналістський матеріал за тематикою захисту прав людини в Україні.

Read more...

 

Корреспондент: Прецедент для України: Мешканець Запоріжжя добився в суді права отримати закордонний паспорт за 170 грн (ukr)

Мешканець Запоріжжя Руслан Жиров у судовому порядку домігся права отримати закордонний паспорт за 170 гривень, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на позивача.

Read more...

 

Обозреватель: Лутковская: в роли правозащитника чувствую себя вполне органично (ru)

Во второй части интервью с Уполномоченным Верховной Рады по правам человека Валерией Лутковской мы говорим о непростых отношениях Украины с Европейским судом по правам человека, о проблемах и перспективах украинской судебной и правоохранительной системы, о визите в Украину еврокомиссара Штефана Фюле и об антигомосексуальном законодательстве. 

Read more...

 

Главком: Омбудсмен рассказала, как будет бороться с пытками (ru)

Отношение администрации к людям, которые оказались в изоляторах – это достаточно серьезная проблема в Украине. Об этом в интервью «Главкому» рассказала Уполномоченная Верховной Рады по правам человека Валерия Лутковская.

Read more...

 

Обозреватель: Лутковская: я не против числиться дочерью Лавриновича (ru)

Права человека - это не лозунг на митинге и не красочно оформленная декларация. Это прежде всего - кропотливая работа по преобразованию всей системы отношений в государстве. Работа, к которой не привыкли, которую не замечают, но которая только и может сделать страну европейской, а ее жителей - полноправными гражданами. О нюансах работы по защите прав человека в Украине, о трудностях и о скандалах вокруг имени главного правозащитника страны  "Обозреватель" беседует с Уполномоченным Верховной Рады по правам человека Валерией Лутковской.

Read more...

 

Главком: Валерія Лутковська: Я почала кар’єру в Мін’юсті, коли там ще й близько не було Лавриновича (ru)

За діючим уповноваженим Верховної Ради з прав людини міцно закріпився ярлик провладного Омбудсмена. Такий імідж Валерії Лутковській створили самі регіонали. Вони «продавили» її призначення весною минулого року навіть при заблокованій трибуні на позачерговому засіданні парламенту, скликаному начебто у зв’язку з вибухами в Дніпропетровську.

Read more...

 

Телеканал новин «24»: За останні два роки українські суди заборонили 90% мирних зібрань (ukr)

90% мирних зібрань в Україні були заборонені судами за 2 останні роки, кажуть у центрі політико-правових реформ. Право на мирні зібрання, як і можливість заборони їх судом, в Україні регулюється лише 39 статтею Конституції.

Read more...

 

Студреспубліка: Залишилися лічені дні до початку «V Зимової Студреспубліки» (ukr)

22-24 лютого 2013р. у монастирі Згромадження Сестер Пресвятої Родини (с. Гошів, Долинський р-н, Івано-Франківська обл.) проходитиме найнтелектуальніша подія зими - «V Зимова Студреспубліка» на тему «Які кроки необхідно передбачити, щоб вийти з кризи та стати лідерами в передових трендах майбутнього».

Read more...

 

УКРІНФОРМ: У Херсоні відкрили "тризірковий" ізолятор (ukr)

Збудований за європейськими стандартами ізолятор тимчасового тримання (ІТТ), що є одним із найкращих серед відповідних закладів в Україні за побутовими зручностями для затриманих і взятих під варту осіб, а також міліціонерів, які тут працюють, відкрили у Херсоні.

Read more...

 

ЛІГА.Бизнес: Эстафета контроля. Кому передают защиту персональных данных (ru)

Законопроект, которым Госслужбу лишают функций контроля в сфере защиты ПД, будет принят в ближайшие дни.

Read more...

 

ХІСД: Візит НПМ до Дніпропетровського СІЗО (ukr)

14 лютого 2013 року відбувся візит НПМ до Дніпропетровського слідчого ізолятору Управління Державної пенітенціарної служби у Дніпропетровській області.

Read more...

 

ХІСД: НПМ візит до колонії у Запорізькій області (ukr)

14 лютого 2013 року відбувся візит НПМ до 20 виправної колонії у Запорізькій області. До складу групи відвідувачів увійшли представники Департаменту НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини, регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Уповноваженого в Запорізькій області та представник БФ "Щаслива дитина".

Read more...

 

IT Expert: Европейские эксперты назвали офис омбудсмена возможным независимым органом контроля по защите персональных данных, – А. Павличенко (ru)

Мотивом для инициирования законопроекта об усовершенствовании системы защиты персональных данных стала критика европейских экспертов  существующего в Украине порядка контроля. Об этом рассказал  Александр Павличенко, представитель Уполномоченного ВР по правам человека, по вопросам доступа к публичной информации и защиты персональных данных, комментируя проект закона относительно усовершенствования системы защиты персональных данных.

Read more...

 

Посольство Великої Британії в Україні: Анонс – запрошуємо на тренінг для правозахисників (ukr)

Запрошуємо правозахисників на тренінг «Підготовка правозахисних кампаній, проведення адвокасі та лобіювання у сфері захисту прав людини». Захід проводиться за підтримки посольства Великої Британії в Україні. Організатор заходу: Програма розвитку ООН.

Read more...

 

ДПтС: Установи виконання покарань Херсонської області відвідав обласний прокурор (ukr)

Днями прокурор Херсонської області Костянтин Свіденко спільно з працівниками прокуратури, начальником облуправління ДПтС Володимиром Пінькасом, відвідали виправні колонії №№ 10, 61, 105 УДПтСУ в Херсонській області, з метою перевірки стану забезпечення конституційних прав громадян в місцях позбавлення волі та проведення особистого прийому. У заході також взяли участь керівництво облуправління ДПтС, регіональний координатор у зв’язках Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадські організації, члени громадської ради при управлінні ДПтСУ в Херсонській області.

Read more...

 

Подробности: К украинским потребителям не могут дойти пищевые добавки, заказанные в США (ru)

Жизненно необходимые посылки. Герои нашего следующего сюжета несколько месяцев не могут получить пищевые добавки, заказанные за рубежом. Казалось бы, речь идет о витаминах и минералах. Но дети, страдающие непереносимостью многих продуктов - без них просто не могут жить. Ведь в Украине таких нет. В ситуации разбиралась - Ирина Романова.

Read more...

 

Подробности: Правозащитникы выступили против возвращения смертной казни (ru)

Вернуть смертную казнь для особо опасных преступников предлагает фракция коммунистов. Соответствующий законопроект уже зарегистрирован в парламенте. Напомню, высшую меру наказания изъяли из Уголовного кодекса Украины в средине 90-ых, когда наша страна подписала Европейскую конвенцию по правам человека. Сегодня от смертной казни отказались почти в сотне стран мира. Но в некоторых, например, в Иране, Пакистане, Саудовской Аравии и даже в соседней Баларуси, она осталась. Ирина Романова - продолжит.

Read more...

 

Проти катувань! ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАС ВИКЛИКАЮТЬ ДО МІЛІЦІЇ або ВИ ЗАЗНАЛИ ФІЗИЧНОГО ТИСКУ? (ukr)

(З матеріалу Миколи Сухомліна «Катування і міліція. Перепрошую за тавтологію…»)

Ситуація перша

Read more...

 

КоммерсантЪ: Анна Юдковская: заключение под стражу за отказ признать свою вину — вопиющее нарушение (ru)

Судья ЕСПЧ от Украины рассказала "Ъ" о делах Юрия Луценко и Юлии Тимошенко, изучаемых судом.

Read more...

 

УНН: Представник Омбудсмана відслідковує процес над Павліченками – В.Лутковська (ukr)

Представник від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відслідковує судовий процес над Дмитром та Сергієм Павліченками, яких звинуватили у вбивстві судді Шевченківського районного суду Сергія Зубкова. Про це розповіла в ефірі "5 каналу" Омбудсман Валерія Лутковська.

Read more...

 

Урядовий портал: Проекти нормативних актів проходитимуть обов'язкову антидискримінаційну експертизу (ukr)

Проекти нормативних актів органів виконавчої влади проходитимуть обов’язкову антидискримінаційну експертизу. Порядок проведення такої експертизи був розроблений Міністерством юстиції та затверджений постановою Кабінету Міністрів від 30 січня 2013 року.

Read more...

 

Свобода: Чому міліція затримувала наркозалежних, які намагаються вилікуватися? (ukr)

Інформація про незаконні дії працівників міліції дійшла до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. До Тернополя  відрядили представників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму (структурного підрозділу секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини).

Read more...

 

ХІСД: Візит НПМ до Качанівської (жіночої) виправної колонії № 54 та Олексіївської виправної колонії №25 УДПтС України у Харківській області (ukr)

31 січня 2013 року відбувся візит НПМ до Качанівської (жіночої) виправної колонії № 54 та Олексіївської виправної колонії №25 Управління ДПтС України у Харківській області.

Read more...

 

Україна самостійно дбатиме про дотримання прав затриманих мігрантів (ukr)

Державні органи України докладатимуть зусиль для забезпечення дотримання прав мігрантів із неврегульованим статусом, чия свобода обмежена в адміністративному порядку.

Read more...

 

ZN,UA : Чи можна в Україні захиститися від дискримінації? (ukr)

У жовтні 2012 р. набрав чинності закон "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні". Однак закон маємо, а ефективного механізму захисту від дискримінації — ні, стверджують вітчизняні та міжнародні експерти. 

 

Read more...

 

Національний превентивний механізм: Візит НПМ до Київського слідчого ізолятору (ukr)

24 січня в рамках діяльності національного превентивного механізму відбувся візит до Київського слідчого ізолятору. ДО складу моніторингової групи увійшли працівники Департаменту з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини, директор ХІСД Денис Кобзін та директор «АНМ» Андрій Черноусов.

Read more...

 

Українська правда: Адвокат на візку виграв першу в Україні справу з дискримінації інвалідів(ukr)

Прикутий до візка Дмитро Жарий виграв справу з дискримінації інвалідів проти мережі аптек. Усю аптечну мережу позбавляють ліцензії. Та найголовнішою перемогою є те, що суд визнав факт дискримінації, вважає позивач. Жарий також переконаний, що його перемога допоможе людям з інвалідністю збільшити шанси відстояти свої права в суді.

 

Read more...

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини: Прес-клуб на тему: «Катування та жорстоке поводження в місцях несвободи» (ukr)

17 січня об 12.00 у Харкові в прес-центрі «Status Quo» (вул. Артема, 46) відбудеться прес-клуб на тему: «Катування та жорстоке поводження в місцях несвободи: на що не зважає держава та як подолати цю ганебну практику».

Read more...

 

ЮрЛига: Для выполнения решений Комитета ООН по правам человека внесут изменения в УПК? (ru)

Право на защиту при констатации Комитетом ООН по правам человека нарушения Украиной прав и свобод человека не нашло практической реализации в уголовном судопроизводстве Украины.

 

Read more...

 

Харківський інститут соціальних досліджень: Каталог місць несвободи соціальної сфери в Україні (ukr)

Вийшов друком "Каталог місць несвободи соціальної сфери в Україні" за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні.

Read more...

 

Урядовий кур’єр: Ваші свободи порушено? Звертайтесь до Омбудсмана (ukr)

Якщо ви вирішили звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, то це можна зробити так:

 

Read more...

 

ЛIГАБiзнесIнформ: В Украине введен телефон бесплатной помощи при аресте (ru)

Государство начало оказывать населению бесплатную правовую помощь в уголовном производстве.

Read more...

 

Радіо Свобода: Омбудсмен обіцяє проконтролювати застосування нового КПК (ukr)

Громадська рада при уповноваженому Верховної Ради із прав людини здійснюватиме моніторинг ефективності застосування нового Кримінально-процесуального кодексу. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла омбудсмен Валерія Лутковська. 

Read more...