Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

квітня 2010

Ніна Карпачова: "Бідність родин із дітьми – один із основних факторів поляризації суспільства та формування успадкованої бідності"

Прес-релізи - Права дитини

Такий висновок Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою зроблено в поданні, направленому напередодні Міжнародного дня захисту дітей Президентові України Віктору Януковичу щодо захисту соціальних прав дітей із малозабезпечених сімей, сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. . Читати більше...Ніна Карпачова: "Запровадження граничного терміну розгляду справ судом і покращення умов тримання в спецустановах міліції відповідатиме міжнародним стандартам прав людини"

Прес-релізи - Права осіб, позбавлених волі

Про це йдеться в поданні Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової Президенту України Віктору Януковичу.

Як свідчать результати моніторингу Уповноваженого з прав людини, досить часто адмінарештовані, підозрювані, обвинувачені, підсудні протягом тривалого часу ізольовані від суспільства і тримаються в умовах, які принижують людську гідність. За міжнародними стандартами це оцінюється як знущання над людиною і вважається одним із видів катувань. Найгіршими в Україні, зазначає Ніна Карпачова, є умови тримання затриманих і заарештованих в ІТТ міста Севастополя, де відсутні свіже повітря та денне світло, люди змушені спати по черзі, скрізь антисанітарія та сморід. Через такі жахливі умови в середньому щорічно проходить близько 3,5–4-х тисяч ув’язнених, серед яких – неповнолітні, жінки, літні люди.

. Читати більше...Ніна Карпачова: "Конституційний Суд України має покласти край зловживанню правоохоронцями правом затримувати осіб, підозрюваних у бродяжництві"

Прес-релізи - Права осіб, позбавлених волі

15 квітня 2010 року Конституційний Суд України розпочав розгляд конституційного подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової про невідповідність Конституції України (неконституційність) положень абзацу восьмого пункту 5 частини першої статті 11 Закону України «Про міліцію», яким правоохоронцям надається право затримувати на строк до 30 діб осіб, підозрюваних у тому, що вони займаються бродяжництвом. Ніна Карпачова вважає, що правоохоронці з метою розкриття кримінальних злочинів та вибивання явки з повинною можуть зловживати цією статтею, застосовуючи її до будь-якої людини.

. Читати більше...Олімпійський чемпіон Олексій Федина – Ніні Карпачовій: "Завдяки Вам та Вашому колективу я переконався, що за свої права можна і варто боротися"

Прес-релізи - Права інвалідів

У листопаді 2009 року на особистому прийомі Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової побував заслужений майстер спорту, член Національної паралімпійської збірної команди України з плавання, п’ятиразовий призер ХІІІ Паралімпійських ігор у Китаї 2008 року та п’ятиразовий чемпіон Європи з плавання 2009 року Олексій Федина. Відомий спортсмен, інвалід ІІ групи, котрий страждає на прогресуючу хворобу сітківок обох очей, звернувся до Омбудсмана України у зв’язку з порушенням його законного права на отримання житла у місті Києві.  

. Читати більше...Ніна Карпачова: «Україна має подолати дискримінаційний ґендерний дисбаланс»

Прес-релізи - Права дитини

Під час зустрічі з дружинами послів іноземних держав, акредитованих у нашій країні, членкинями Міжнародного жіночого клубу, Омбудсман України Ніна Карпачова значну увагу приділила питанням захисту прав жінок і дітей.

. Читати більше...