Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

листопада 2013

Заява Уповноваженого щодо подій на майдані Незалежності в ніч на 30 листопада

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Заява Уповноваженого щодо подій на майдані Незалежності в ніч на 30 листопада  

У зв'язку із подіями, що відбулись в ніч на 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності у Києві, Уповноважений Верховної Ради з прав людини заявляє таке.

Конституція України гарантує кожному право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

Аналогічні гарантії містить стаття 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства України.

Проте, вночі 30 листопада 2013 року працівники міліції, застосувавши грубу силу, припинили мирне зібрання. Відеозаписи тих подій, які знаходяться у публічному доступі, свідчать про те, що фізична сила, застосована працівниками міліції, була надмірною.

У зв'язку із цим за власною ініціативою відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за повідомленнями, поширеними в засобах масової інформації щодо подій, що відбулись в ніч на 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності у Києві.

Мета провадження – ініціювати відповідне розслідування Генеральною прокуратурою України щодо законності дій співробітників міліції, застосування ними спецзасобів, затримання осіб і доставляння їх до відділу міліції, упевнитись в його прозорості та ефективності, а також забезпечити інформування громадськості про відповідальність тих осіб, які порушили закон.

В зв'язку із тим, що питання застосування спецзасобів необхідно розглядати як в цілому, так і з огляду на кожну конкретну ситуацію, звертаюсь з пропозицією до тих, хто вважає себе потерпілим від застосування сили з боку працівників міліції 30 листопада 2013 року, звернутись із заявою до Уповноваженого.  Звернення прийматимуться у будь-який зручний спосіб, зокрема, за адресою електронної пошти hotline@ombudsman.gov.ua, на сторінці у Facebook за посиланням https://www.facebook.com/ombudsmanUA. Громадська приймальня Уповноваженого також готова приймати такі заяви з понеділка, 2 грудня, з 9.00 за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Крім того, я ще раз звертаюсь до народних депутатів України із проханням розглянути та прийняти закон про мирні зібрання, як того вимагає вже друге рішення Європейського суду з прав людини, в якому передбачити чіткі правила для всіх учасників мирних зібрань, і особливо – для працівників міліції, в тому числі передбачивши вичерпний перелік підстав для втручання під час реалізації права на мирні зібрання, а також встановити жорсткі правила, що регламентували б застосування спецзасобів під час припинення зібрань.

 У Секретаріаті Уповноваженого обговорюватимуть Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

У понеділок, 2 грудня 2013 року, о 14:00 в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (м. Київ, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться круглий стіл, присвячений обговоренню проблематики Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Читати більше...Декада прав людини (2-11 грудня 2013 року)

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

«Людина, її життя і гідність, права і свободи – найвища цінність нашої держави» – під таким гаслом з 2 по 11 грудня 2013 року Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проводить Декаду прав людини, присвячену відзначенню Міжнародного дня захисту прав людини (10 грудня).

Читати більше...Юрій Бєлоусов: «Ведення особової справи на кожну затриману особу з самого початку затримання є однією з гарантій захисту від неналежного поводження»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Сьогодні, 28 листопада 2013 року, у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини відбувся  круглий стіл на тему: «Мінімальні стандарти належного поводження із затриманими  та взятими під варту особами: аналіз національного та міжнародного досвіду», під час якого було презентовано практичний посібник з однойменною назвою та попередні результати діяльності національного превентивного механізму в Україні у 2013 році.

Читати більше...Аксана Філіпішина: «На сьогодні надзвичайно важливим є здійснення моніторингу та аналізу діяльності органів місцевої влади у сфері реалізації державної політики забезпечення гендерної рівності»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності під час відкриття навчального семінару, який відбувся в рамках здійснення проекту «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності гендерної політики».

Читати більше...Представник Уповноваженого бере участь у регіональному семінарі «Інформування громадськості щодо проблем біженців та комунікаційна підтримка їх інтеграції в Білорусі, Молдові та Україні»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Сьогодні, 27 листопада 2013 року, у м. Кишиневі (Молдова) розпочався  регіональний семінар «Інформування громадськості щодо проблем біженців та комунікаційна підтримка їх інтеграції в Білорусі, Молдові та Україні», у роботі якого бере участь Представник Уповноваженого з питань комунікативної політики та зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига.

Читати більше...Аксана Філіпішина: «Удосконалення законодавства та судової практики – одна з основних цілей діяльності Уповноваженого у сфері протидії дискримінації»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, презентуючи Стратегію діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері запобігання та протидії дискримінації на 2014-2017 роки під час другої частини Міжнародної конференції.

Читати більше...Круглий стіл «Мінімальні стандарти належного поводження із затриманими та взятими під варту особами: аналіз національного та міжнародного досвіду»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

28 листопада 2013 року о 10:00 у приміщенні Секретаріату Уповноваженого з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться прес-брифінг, під час якого будуть презентовані попередні результати діяльності національного превентивного механізму в Україні у 2013 році, а також посібник «Мінімальні стандарти належного поводження із затриманими та взятими під варту особами: аналіз національного та міжнародного досвіду».

Читати більше...Маркіян Бем: «Національне законодавство у сфері захисту персональних даних сконцентровано не на притягненні до відповідальності, а на попередженні порушень прав людини»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Про це заявив Представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних під час першої частини роботи Міжнародної конференції за участю представників національних інституцій з прав людини України, Республіки Молдова та Федеративної Республіки Німеччина, яка проходить сьогодні у Секретаріаті Уповноваженого.

Читати більше...Валерія Лутковська: «Лише у 7 із 24 областей України не функціонують центри соціально-психологічної допомоги»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини повідомила під час прес-ланчу «Жінки та чоловіки в Україні: рівність чи насильство?», присвяченого підвищенню поінформованості населення України з питань попередження ґендерно-обумовленого насильства, жорстокого поводження з дітьми та формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до цих явищ.

Читати більше...Сторінка 1 з 5