Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

квітня 2014

Керівник Секретаріату Уповноваженого виступив на сесії Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

У рамках 52-ої сесії Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав, що проходить у Женеві (Швейцарія), Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко представив альтернативну доповідь до доповіді України щодо імплементації положень Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права.

Читати більше...За результатами розгляду рекомендацій Уповноваженого впорядковано видачу документів про освіту державного зразка

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

До Уповноваженого з прав людини надійшло колективне звернення жителів міста Суми – батьків шести учнів 9-го класу приватного загальноосвітнього закладу І-ІІ ступенів, яким керівництво школи, а також Управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації повідомили, що без згоди на обробку персональних даних не може бути виготовлено та видано свідоцтво про базову загальну середню освіту.

Читати більше...Омбудсман України тримає на постійному контролі питання вакцинації дітей

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська переконана, що імунізація населення є надійним та перевіреним способом боротьби з інфекційними хворобами та значно зменшує ризик набуття дитиною інвалідності від перенесення тих інфекційних захворювань, проти яких роблять щеплення. Саме тому, задля  популяризації цього виду профілактичних заходів необхідне проведення всебічної просвітницької роботи. Уповноважений наголошує на тому, що батьки мають бути обізнаними не лише з можливими післявакцинальними ускладненнями, а й з наслідками відмови від профілактичних щеплень.

Читати більше...Уповноваженим з прав людини виявлено суттєві недоліки в умовах тримання ув’язнених та засуджених у Київському СІЗО

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

За результатами моніторингового візиту до Київського слідчого ізолятора, який було здійснено на прохання співголови Консультативної ради при Уповноваженому з прав людини Євгена Захарова, Валерією Лутковською та працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму було виявлено низку суттєвих недоліків. Зокрема тих, які мають системний характер та на необхідності усунення яких неодноразово наголошувалось Уповноваженим у спеціальних та щорічних доповідях. Це вкрай незадовільне харчування, несвоєчасне надання прогулянки та нерегулярне банне обслуговування, незадовільне медичне обслуговування, грубість персоналу установи.

Читати більше...Прес-конференція «Місця несвободи: що за зачиненими дверима?»

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

28 квітня 2014 року відбудеться прес-конференція на тему: «Місця несвободи: що за зачиненими дверима?», у якій візьмуть участь Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська, Представник Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Бєлоусов, правозахисники та громадські монітори місць несвободи – Роман Романов (представник МФ «Відродження») і Андрій Черноусов (голова Асоціації національних моніторів).

Читати більше...Монітори ОБСЄ зустрілись із Регіональним представником Уповноваженого у Львівській області

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

24 квітня 2014 року відбулась зустріч керівника  Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Зінона Котика з представниками моніторингової місії міжнародних спостерігачів ОБСЄ в Україні Антоном Агафоновим, Сарою Бонотті, Махтельдом Біеренсом Д’Хаан і Лізою Руссо.

Читати більше...Уповноважений ініціює створення Ресурсного центру для допомоги вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих та небезпечних територій

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини здійснила моніторингові візити до закладів, куди було розміщено осіб, які переселились із території Автономної Республіки Крим. Валерія Лутковська відвідала Базу відпочинку Метрополітену, де поселено 102 особи, Дитячий спеціалізований санаторій психоневрологічного профілю «Салют», де поселено 49 осіб, Дитячий спеціалізований санаторій ендокринологічного профілю «Ластівка», де поселено 44 особи, гуртожиток господарського хазяйства «Журавлик», де поселено 60 осіб.

Читати більше...Розпочинається конкурс на навчальний курс із підготовки моніторів Національного превентивного механізму

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Оголошується конкурс на участь у навчальному курсі з підготовки моніторів національного превентивного механізму, який здійснюється відповідно до плану дій розвитку НПМ в Україні в рамках проекту громадської організації «М’АРТ».

Читати більше...Інформація для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців АР Крим, які бажають внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

У зв’язку зі зростанням кількості звернень до Уповноваженого з прав людини від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Автономної Республіки Крим та міста Севастополя стосовно бажання внести змини до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо свого місця проживання інформуємо про таке.

Читати більше...Відкрито конституційне провадження за поданням Уповноваженого

Прес-релізи - Громадянські та особисті права

Уповноважений з прав людини звернулась до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України положення абзацу сьомого частини дев’ятої статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», яке передбачає, що виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі «виникнення інших обставин».

Читати більше...Сторінка 1 з 6