Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Омбудсман України Ніна Карпачова: "Схиляюсь перед мужністю простих громадян і влади Японії захистити найголовніше право кожної людини – на життя"

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова висловила Надзвичайному і Повноважному послу Японії в Україні Тадаші Ідзава щирі співчуття у зв’язку з трагічною загибеллю багатьох тисяч людей від найруйнівнішого в історії острівної держави землетрусу та нищівного цунамі. У телеграмі Омбудсмана України, зокрема, зазначається: "Нечувана природна катастрофа принесла горе і біду в мільйони японських родин, які в одну мить залишилися без даху над головою, питної води та їжі. Як Омбудсман України в шанобі схиляюсь перед витримкою та мужністю простих громадян і влади Японії, які демонструють організованість, взаємопідтримку і тверде бажання за будь-що відвернути гуманітарну катастрофу в потерпілих регіонах, захищаючи найголовніше право кожної людини – на життя.

Переконана: трагедія, що сталася у Вашій країні, не залишає байдужим жодного землянина. Як ніколи раніше, людство відчуває свою незахищеність перед природною стихією. Народ України, який 25 років тому пережив наймасштабнішу у світі техногенну катастрофу – на Чорнобильській АЕС, з тривогою спостерігає за героїчними діями рятівників, які титанічними зусиллями, намагаються не допустити катастрофи на атомних електростанціях, що знаходяться на територіях, постраждалих від землетрусу.

Україна однією з перших висловила свою готовність надати допомогу Японії в подоланні наслідків руйнівного лиха. Поділяючи разом з Вами весь біль цієї трагедії, щиро бажаю родинам загиблих мужності та сил, щоб перенести гіркоту непоправних втрат, а тим, хто вижив у неймовірних випробуваннях, не втрачати віри та впевненості, що спільними зусиллями мужнього японського народу та міжнародної спільноти вдасться загоїти завдані країні глибокі рани і вдихнути нове життя на потерпілих територіях", – наголошується в співчутті Омбусмана України Ніни Карпачової Надзвичайному і Повноважному послу Японії в Україні Тадаші Ідзава.

16.03.2011 р.