Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Томас Хаммарберг – Ніні Карпачовій: «Рада Європи націлена на тісну взаємодію з Омбудсманом України»

 altТомас Хаммарберг – Ніні Карпачовій: «Рада Європи націлена на тісну взаємодію з Омбудсманом України

В офісі Омбудсмана України відбулась двогодинна зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з делегацією на чолі з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом щодо виконання нашою державою Рекомендацій, які були висловлені у його першій Доповіді за результатами візиту до України в 2006 році.

Під час ґрунтовної бесіди було обговорено широке коло актуальних питань, зокрема: здійснення в Україні судово-правової реформи; забезпечення безумовного виконання рішень судів – як національних, так і Європейського суду з прав людини; недопущення зловживання арештом з боку правоохоронців і судів; низький рівень застосування виправдувальних вироків судами; поліпшення умов тримання ув’язнених, в тому числі безперешкодна реалізація їх права на медичну допомогу; викорінення фактів жорстокого поводження з особами, позбавленими волі, та створення в Україні Національного превентивного механізму проти тортур; подальша демократизація виборчого законодавства з метою захисту політичних прав громадян під час наступних парламентських виборів, в тому числі гідного представлення жінок у законодавчому органі; забезпечення права людини на об’єктивну і достовірну інформацію. Томас Хаммарберг зазначив, що інколи самі ЗМІ можуть бути загрозою для функціонування демократії: йдеться насамперед про те, щоб захистити будь-кого від наклепу і при цьому не допустити придушення свободи слова.

У ході жвавого обміну думками Комісар Ради Європи з прав людини наголосив, що його оцінки співпадають з позицією Омбудсмана України стосовно ключових проблем, значна частина яких є характерною і для багатьох країн Європи.

Томас Хаммарберг високо оцінив зусилля Омбудсмана України Ніни Карпачової щодо просування в Україні європейських стандартів дотримання прав і свобод людини та наголосив, що Рада Європи готова і надалі надавати підтримку Омбудсману України.

На завершення зустрічі Томас Хаммарберг подякував Ніні Карпачовій за відвертий діалог і зазначив, що влада в Україні має пишатися конструктивною діяльністю Омбудсмана України.

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини:

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова під час зустрічі з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом

21.11.2011р