Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Омбудсман Ніна Карпачова – Послу США в Україні Джону Теффту: «Права людини та верховенство права – незмінні цінності, які нас об’єднують»

В офісі Омбудсмана України відбулася  зустріч Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової з Надзвичайним і Повноважним Послом  США в Україні Джоном Теффтом на його прохання.  Під час півторагодинної бесіди було обговорено широке коло питань, пов’язаних із дотриманням прав людини.

Відкриваючи зустріч, Омбудсман Ніна Карпачова нагадала про те, що 14 грудня Україна  вшановує  учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  й подякувала Джону Теффту за  вагомий внесок його країни у фонд  спорудження нового саркофагу над четвертим енергоблоком, а також за визначальну роль Сполучених Штатів у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні.

Відповідаючи на запитання високого гостя щодо права громадян на мирні збори, Омбудсман наголосила на необхідності якнайскорішого прийняття довгоочікуваного  українським суспільством відповідного закону. Адже саме відсутність чіткого законодавчого врегулювання процедурних питань часто стає на заваді реалізації конституційного права громадян збиратися мирно, публічно й вільно висловлювати свої думки.

altАмериканський дипломат  поцікавився, чи дасть можливість  нещодавно ухвалений закон про парламентські вибори в Україні гарантувати  вільне і прозоре волевиявлення народу.  «Добре, що цей закон прийнято як більшістю, так і опозицією,  – сказала Омбудсман. – Але майновий ценз є дискримінаційним, адже не дозволить представити у майбутньому складі Верховної Ради України інтереси усіх соціальних прошарків, передусім бідних людей». Співрозмовники  акцентували увагу на важливості присутності міжнародних спостерігачів на парламентських  перегонах  в Україні та неупередженому моніторингу дотримання виборчих прав.

 Під час обміну думками    Уповноважений з прав людини відзначила актуальність прийняття парламентом та  підписання Президентом України  закону  про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, що  дозволить звільнити з-за грат значну частину ув’язнених та стане законодавчою перепоною для застосування масових арештів в Україні. Обговорюючи стан забезпечення  прав екс-урядовців, Ніна Карпачова наголосила: кримінальні  справи проти них викривають і системні проблеми, які потребують  розв’язання також на системному рівні. Йдеться, насамперед про незалежність  судової гілки влади, справедливий суд, ретельний добір кадрів на суддівські посади, припинення зловживання правоохоронцями та суддями правом на арешт, створення належних  умов для  ув’язнених та забезпечення їх права на кваліфіковану медичну допомогу.

На переконання Ніни Карпачової, взаємини між нашими державами мають  не лише політичний, а й гуманістичний вимір. У зв’ язку з цим Омбудсман України згадала про щиру допомогу американських лікарів у врятуванні життя маленької української героїні Насті Овчар. 

Посол США подякував Омбудсману України за її активну послідовну позицію у відстоюванні прав і свобод людини, висловивши  сподівання на продовження плідної співпраці у цій благородній царині.  

«Права людини та верховенство права –  ті незмінні цінності, які  нас об’єднують», – підсумувала Ніна Карпачова.

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини:

Під час зустрічі Омбудсмана України Ніни Карпачової з  Надзвичайним і Повноважним Послом  США в Україні Джоном Теффтом