Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Ніні Карпачовій вручено високу нагороду Республіки Польща

 

Омбудсман України: «Офіцерський хрест Ордену за заслуги перед Республікою Польща надихає мене на зміцнення співробітництва між нашими країнами у захисті прав людини»

alt10 листопада 2011 року Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін вручив Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій Офіцерський хрест Ордену за заслуги перед Республікою Польща. Цієї високої нагороди Омбудсман України удостоєна Указом Президента Республіки Польща Леха Качинського від 4 грудня 2008 року за великі заслуги в галузі міжнародного співробітництва у справі захисту прав і свобод людини та громадянина.

Приймаючи цю високу нагороду під час урочистостей з нагоди Свята Незалежності Республіки Польща, Ніна Карпачова привітала польський народ і висловила побажання подальшого процвітання, миру, безпеки і стабільності на європейському континенті.

Уповноважений з прав людини привернула увагу до того, що кілька днів тому Україна завершила піврічне головування в Комітеті міністрів Ради Європи, а до кінця нинішнього року Польща головує в Європейському Союзі. Ніна Карпачова вважає ці події знаковими, оскільки обидві країни продовжують робити все від них залежне, аби спільними зусиллями сприяти утвердженню на континенті європейських цінностей, насамперед – верховенства права, демократії, дотримання прав людини і зміцнення місцевого самоврядування.

Водночас Омбудсман України зазначила, що авіакатастрофа під Смоленськом 10 квітня 2010 року забрала життя Президента Леха Качинського, інших високопосадовців, які були цвітом польської нації. Українці в ті трагічні дні усіляко підтримували братній польський народ, Омбудсман України особисто взяла участь у церемонії прощання із Захисником громадянських прав Республіки Польща Янушем Кохановським.

Омбудсманів України і Польщі пов’язують давні і дружні відносини: з 2000 року діє Угода про співробітництво в галузі захисту прав людини, яка допомагає ефективно обстоювати права громадян обох країн.

«Для мене як Омбудсмана України, – сказала Ніна Карпачова, – залишається пріоритетною боротьба з такими викликами сучасності, як бідність, корупція, несправедливий суд, недотримання прав ув’язнених…»

Ніна Карпачова наголосила, що отримана нею висока польська нагорода надихає на продовження і зміцнення зусиль, спрямованих на безумовне дотримання Україною міжнародних і європейських стандартів у галузі прав людини та продовження плідної співпраці з польськими колегами у цій благородній сфері.

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини: Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін вручає Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачовій Офіцерський хрест Ордену за заслуги перед Республікою Польща

 11.11. 2011 р.