Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Ніна Карпачова зустрілась з Верховним комісаром Португалії з питань міграції

У рамках дводенного робочого візиту до міста Лісабон (Португалія) Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова відвідала Національний центр підтримки мігрантів, де провела зустріч з Верховним комісаром Португалії з питань міграції та міжкультурного діалогу Розаріо Фармхауз.

Відзначивши високий рівень організації роботи Центру з надання різнобічної допомоги мігрантам та полегшення їх інтеграції в життя Португалії, Уповноважений з прав людини висловила особливу подяку пані Фармхауз за підтримку та тісну співпрацю з українською діаспорою, яка є другою за чисельністю у цій країні. Уряд Португалії приділяє особливу увагу заохоченню імміграції та соціальній адаптації мігрантів, враховуючи постаріння населення країни та її потребу в робочій силі.

Розаріо Фармхауз ознайомила Ніну Карпачову з роботою Національного центру підтримки мігрантів та поінформувала про те, що при Комісаріаті з питань міграції та міжкультурного діалогу Португалії створена Консультативна рада у справах імміграції, до якої входять представники десяти найбільших громад мігрантів і яка має помітний суспільний та політичний вплив у країні. Верховний комісар наголосила, що, починаючи з цього року, українська громада вперше матиме самостійний голос у цій Консультативній раді.

Омбудсман України також поцікавилась питаннями політики державної підтримки мігрантів, насамперед з України, на території Португалії. За інформацією пані Фармхауз, у 2011-му на фінансову допомогу усім зареєстрованим асоціаціям громад мігрантів у Португалії виділено 800 тисяч євро. Асоціації українських мігрантів в Португалії – насамперед «Спілка українців у Португалії» та «Асоціація допомоги «Сан-Бернард» – отримують фінансову підтримку від уряду країни, яка сягає 20 тисяч євро на рік для кожного об’єднання.

Під час візиту Ніна Карпачова відвідала Посольство України в Португалії, де зустрілась з Послом України в Португалії Олександром Никоненком та представниками українських громад. Були обговорені болючі питання трудових мігрантів з України. Зокрема щодо затримки українською стороною ратифікації Угоди між Україною і Португалією про соціальне забезпечення громадян, підписаної 2009 року за ініціативи української сторони. Наші співвітчизники поскаржились, що у відповідь на свої неодноразові звернення до відповідних органів влади України постійно отримують лише відписки, внаслідок чого велика кількість українських трудових мігрантів позбавлені права на отримання заслуженої пенсії. Розуміючи важливість цієї угоди як для України, так і для Португалії, Омбудсман Ніна Карпачова повідомила про внесення свого подання на ім’я Президента України про необхідність прискорити ратифікацію названої Угоди та взяти це питання під особистий контроль, оскільки в умовах глобальної кризи наші трудові мігранти за кордоном потребують соціального захисту та підтримки України. Така допомога сприяє збереженню їх тісних стосунків з Батьківщиною та створює передумови для повернення в Україну.

Серед інших проблем, які було порушено представниками українських громад на зустрічі з Омбудсманом України, створення належних умов для реалізації трудовими мігрантами за кордоном виборчого права незалежно від місця проживання та наявності консульського обліку; фінансування фахівців Міжнародної української школи, які прибувають з України для атестації учнів. Відсутність бюджетного фінансування змушує громадян України в Португалії збирати власні кошти для оплати проживання та харчування фахівців на час проведення атестації. Складною залишається й проблема обміну закордонного паспорта під час перебування за кордоном.

Представники українських громад сердечно подякували Ніні Карпачовій за постійне опікування іхніми проблемами та захист прав трудових мігрантів у цей складний час.

Посольство України в Португалії надало повне сприяння здійсненню робочого візиту Омбудсмана України до Португальської Республіки.

Постскриптум. На засіданні Уряду України 9 листопада 2011 року Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулась до Прем\'єр-міністра України Миколи Азарова із проханням включити до видаткової частини Державного бюджету України на 2012 рік витрати на роботу фахівців Міжнародної української школи за кордоном з проведення атестації учнів. Глава Уряду дав відповідне доручення профільним міністрам щодо необхідності такого включення додаткових витрат для Міжнародної української школи.