Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Ніна Карпачова взяла участь у роботі Лісабонського форуму «Арабська весна: великий крок до втілення в життя універсальних прав»

Форум, у ході якого Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова провела низку двосторонніх зустрічей, відбувся за підтримки Центру «Північ–Південь» і Венеціанської комісії Ради Європи спільно з Альянсом цивілізацій ООН при фінансуванні Європейською Комісією. Серед учасників були 132 представника ООН, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту, Ліги Арабських Держав, національних парламентів країн Середземномор'я, дипломатичного корпусу, наукових експертів, правозахисних і неурядових організацій із 45 країн.

З вітальним словом до присутніх звернувся екс-президент Португалії, Верховний представник ООН в Альянсі цивілізацій, голова Лісабонського форуму Жорже Сампайо. Головним предметом дискусії стало утвердження універсальних прав людини в процесі політичних і соціальних трансформацій у країнах Південного Середземномор'я та Близького Сходу, а також їх вплив на процеси як в Європейському регіоні, так і в інших частинах світу. Особливу увагу було приділено політичним і соціальним перетворенням в Єгипті, Тунісі та Марокко, які призвели до демократизації суспільного життя і посилення ролі громадянського суспільства в розвитку регіону, що відкриває шлях до політичних реформ і демократичних виборів у цих країнах.

Під час зустрічі Омбудсмана України Ніни Карпачової з віце-президентом Європейського парламенту Мігелем Ангелем Мартінесом були поставлені питання співпраці Європейського парламенту з Україною щодо просування європейських стандартів у сфері дотримання прав людини. Пан Мартінес висловився за підтримку європейських прагнень України і необхідність підписання угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною за умови дотримання фундаментальних прав людини і демократичних свобод. Він наголосив, що єдина Європа немислима без України, як і без Балканських країн.

Були проведені й зустрічі з керівником делегації Європарламенту з питань зв'язків із країнами МАШРЕКа Маріо Давидом, а також членами ПАРЄ, представниками правозахисних та неурядових організацій Європи і Південного Середземномор'я.

07.11.2011 р.