Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Запобігання проявам нетерпимості та дискримінації – один з пріоритетів діяльності Омбудсмана України Ніни Карпачової

Про це наголосив Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Володимир Яценко під час нещодавньої зустрічі з Персональними представниками Діючого голови ОБСЄ з питань толерантності і недискримінації Ендрю Бейкером, Аділом Ахметовим та Массімо Інтровіньє, які перебували з візитом у нашій державі.

Сторони обговорили низку питань, пов'язаних із дотриманням прав національних меншин, а також боротьбою з проявами антисемітизму, нетерпимості та дискримінації.

Окрему увагу приділили захисту прав віруючих, які відмовляються від електронних документів, прав мусульманської громади України, прав представників ромської національності, зокрема, на освіту, забезпечення паспортами, належного обліку під час чергового перепису населення тощо.

Представник Уповноваженого Володимир Яценко зазначив, що запобігання проявам нетолерантності та дискримінації в українському суспільстві є одним з пріоритетів багатогранної діяльності Омбудсмана України, про що також свідчить призначення торік спеціального Представника Уповноваженого з прав людини із захисту прав дітей, рівності та недискримінації.

За результатами моніторингу Омбудсмана, у нашій країні намітилася тенденція до зменшення проявів ксенофобії, нетерпимості та расизму. Цьому сприяло й привернення Ніною Карпачовою уваги органів влади до названих проблем у своїх щорічних і спеціальних доповідях, інших актах реагування, а також плідна співпраця з неурядовими організаціями та правоохоронними органами.

Відвертий обмін думками під час зустрічі в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини дозволить скласти об'єктивну оцінку діям України щодо імплементації рішень, прийнятих у рамках ОБСЄ.

02.11.2011 р.