Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Омбудсман Ніна Карпачова продовжує захищати права українських трудових мігрантів у Португалії

Постійний моніторинг Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за станом дотримання прав громадян України, які перебувають та працюють за кордоном, а також неодноразові особисті зустрічі Ніни Карпачової з українськими трудовими мігрантами, зокрема, в Португалії, засвідчують наявність гострих проблем їх соціального захисту через відсутність двосторонніх міждержавних домовленостей у цій сфері. Про це йдеться у поданні Уповноваженого з прав людини Президентові України Віктору Януковичу щодо прискорення ратифікації Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення.

Ніна Карпачова зазначає, що в грудні 2007 року Уповноваженим з прав людини було внесено подання Прем’єр-міністрові України «Про дотримання та захист прав українських трудових мігрантів у Португальській Республіці», у якому, зокрема, привернуто увагу до необхідності ініціювання відповідної Угоди з метою врегулювання проблеми зарахування страхового стажу та визначення механізму нарахування пенсій після повернення трудових мігрантів в Україну.

З великою надією наші співвітчизники, які мешкають та працюють у Португалії, сприйняли повідомлення, що 7 липня 2009 року в Лісабоні було підписано Угоду між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення. У квітні 2010 року Португальська сторона поінформувала Україну про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для вступу в дію зазначеної Угоди. Натомість в Україні цей процес гальмується, що викликає справедливе обурення українських громадян, які через економічні негаразди змушені заробляти на життя за кордоном.

З метою захисту прав українських трудових мігрантів Уповноважений з прав людини у своєму поданні просить Главу держави дати доручення невідкладно внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення».

Ніна Карпачова переконана, що ратифікація зазначеної Угоди буде проявом конкретної турботи про долю наших співвітчизників, а також сприятиме їх поверненню в Україну.

02.11.2011 р.