Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Подання Прем’єр-міністрові України М. Я. Азарову про порушення конституційних прав працівників державного підприємства “Рівненський автомобільний ремонтний завод” на отримання винагороди за працю та на достатній рівень життя

 

Прем’єр-міністрові України М. Я. Азарову

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Відповідно до ст.17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” здійснюється провадження Уповноваженого у спра­ві про порушення конституційних прав працівників державного підприємства “Рівненський автомобільний ремонтний завод” на отримання винагороди за працю та на достатній рівень життя.

На попереднє звернення до Вас з цього питання від 11листопада 2010р. №1-2121/47.45-10-37 Міністр оборони М. Б. Єжель повідомив, що на виконання резолюції Віце-прем’єр-міністра від 17.09.2010р. № 56296/0/1-10 Міністер­ством оборони України опрацьовується перелік майна, що перебуває на балансі державних підприємств Міністерства (в тому числі й ДП “РАРЗ”) і може бути відчужено з метою стабілізації фінансово-економічного стану підприємств та забезпечення покращення їх діяльності.

Водночас Міністерством запропоновано директору підприємства активізу­вати роботу щодо освоєння, випуску інших видів продукції та послуг, а також поінформовано, що керівництвом заводу здійснюються заходи щодо залучення додаткових коштів за рахунок зменшення активів підприємства шляхом відчу­ження та реалізації об’єктів, які не використовуються у господарській діяльності та не впливають на його виробничі потужності.

Однак, за інформацією голови профкому підприємства Є. І. Бєлощук, яка звер­нулася до Уповноваженого з прав людини від імені трудового колективу, жодних позитивних змін щодо погашення заборгованості із заробітної плати та перед Пен­сійним фондом України і бюджетами усіх рівнів не відбулося. Станом на 1 лютого 2011р. заборгованість із заробітної плати зросла до 3,9 млн грн, що становить 47,2 відсотка наявної заборгованості в цілому по області та 75,1 відсотка серед економічно активних підприємств. Борги підприємства перед Пенсійним фондом України зросли до 2,5млн грн та перед бюджетами усіх рівнів до 2,8млн грн.

При цьому заборгованість Міністерства оборони України перед підприємством, підтверджена рішенням Господарського суду м.Києва, становить 10,2 млн грн, тобто перевищує загальну суму боргів підприємства.

На заводі склалася вибухонебезпечна обстановка, адже люди доведені до відчаю, оскільки впродовж двох років не отримують заробітної плати, внаслідок чого по­рушуються і конституційні права членів їхніх родин на достатній рівень життя.

З огляду на викладене прошу дати доручення вжити невідкладних заходів для погашення центральним органом державної влади заборгованості перед підпри­ємством і поновлення у такий спосіб конституційних прав працівників на оплату праці, пенсійне забезпечення, а також прав членів їхніх сімей на життя.

16.03.2011 р.

Н. Карпачова