Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Міністру освіти і науки, молоді та спорту України Д. В. Табачнику щодо забезпечення права учнів на належні умови навчання та здобуття якісної середньої освіти

 

Міністру освіти і науки, молоді та спорту України

Д. В. Табачнику

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Відповідно до ст. 101 Конституції України, ст.13 Закону України “Про Упо­вноваженого Верховної Ради України з прав людини” Уповноваженим з прав людини здійснюється моніторинг стану дотримання прав українських дітей на належні умови здобуття освіти.

До Уповноваженого з прав людини надходить багато звернень у зв’язку із за­криттям загальноосвітніх шкіл і класів під приводом оптимізації системи освіти. Так, у колективному зверненні батьки учнів Вільховорізької загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів просять сприяти захистові права їхніх дітей на здобуття освіти у зазначеній школі.

У січні поточного року керівництво Красноградської районної державної ад­міністрації повідомило, що школу буде закрито, оскільки в ній навчається лише 59 дітей, витрати на її утримання цього року становлять 645 тис. грн. На базі приміщень школи планується відкрити дитячий оздоровчий заклад “Дружба”, для переобладнання виділено 4 млн грн.

Батьки стурбовані тим, що найближчі навчальні заклади розташовані на відстані 12–15 км, діти молодших класів змушені будуть чекати автобуса до завершення занять учнів старших класів. Щоб встигати на початок занять, дітлахам доведеться раніше вставати, що негативно відіб’ється на стані їхнього здоров’я.

Щорічно зусиллями батьків і за підтримки агрофірми “Пісчанська” без залу­чення бюджетних коштів робиться ремонт приміщення. Батьки задоволені рівнем освіти та якістю знань, діти перемагають на районних та обласних олімпіадах і конкурсах.

До того ж школа, яка має понад столітню історію, є культурним осередком села Вільховий Ріг і прилеглих сіл.

Мешканці села Ленінське Красноградського району також вимагають захисту права дітей на здобуття освіти у Ленінському навчально-виховному комплексі. У колективному зверненні територіальної громади м.Донецька висловлюєть­ся протест у зв’язку з закриттям загальноосвітньої школи № 2 з поглибленим вивченням англійської мови. Через брак бюджетних коштів закривається за­гальноосвітня школа № 27 м.Тореза, на захист якої виступили учні цієї шко­ли та їхні батьки. Також батьки учнів Лотиковської загальноосвітньої школи Слов’яносербського району Луганської області звертаються з приводу закриття класів з російською мовою навчання.

Попри те, що відповідно до Закону України “Про освіту” рішення про закрит­тя приймають місцеві органи влади, які утримують їх коштом своїх бюджетів, стосовно зазначеної проблеми Прем’єр-міністр України Азаров М.Я. висловив позицію Уряду щодо категоричної заборони закриття шкіл, поки що не вирішені питання з підвезенням дітей до інших навчальних закладів шкільним автобусом і працевлаштування вчителів.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 13 і 22 Закону України “Про Упо­вноваженого Верховної Ради України з прав людини”, прошу поінформувати про заходи, які вживаються Міністерством з метою забезпечення права учнів на належні умови навчання та здобуття якісної середньої освіти*.

12.04.2011 р.

Н. Карпачова

* Звернення з цього питання направлено й голові Харківської облдержадміністрації М.  Добкіну.