Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Генеральному прокуророві України В. П. Пшонці щодо перевірки стану розшуку органами внутрішніх справ засудженого Д. Русанова та активізації оперативно-розшукових заходів у цій справі

 

Генеральному прокуророві України

В. П. Пшонці

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Відповідно до ст. 101 Конституції України, ст. 17 Закону України “Про Упо­вноваженого Верховної Ради України з прав людини” протягом п’яти років здій­снюється провадження Уповноваженого з прав людини у справі про доведення до самогубства 40-річної матері-одиначки з м.Алушти Наталії Кобелєвої.

11 серпня 2009 р. Ялтинським міським судом було засуджено директора “Київбудгранд” Русанова Дениса Миколайовича до 5років позбавлення волі за доведення до самогубства Н. Кобелєвої. Також судом було задоволено позов Уповноваженого з прав людини в інтересах вже круглого сироти, сина Н. Кобе­лєвої, Валентина.

У листопаді 2009 р. цей вирок набув законної сили, проте понад півтора року не виконується через умисне ухилення Д. Русанова від відбування покарання.

Ялтинським МУ ГУ МВС України в АР Крим за фактом зникнення Д. Руса­нова було заведено оперативно-розшукову справу.

21 січня та 3 серпня 2010 р. я зверталася до Генерального прокурора України О. І. Медведька з листами щодо перевірки стану розшуку органами внутрішніх справ засудженого Д. Русанова. За результатами надавалися вказівки прокурору АР Крим та Департаменту карного розшуку МВС України, спрямовані на ак­тивізацію оперативно-розшукових заходів у цій справі, стан розшуку взято на контроль Генеральною прокуратурою України. Проте до цього часу Д. Русанова так і не знайдено.

У зв’язку з великим суспільним резонансом справи, необхідністю виконання вироку в частині відшкодування шкоди синові загиблої прошу дати доручення щодо перевірки стану розшуку органами внутрішніх справ засудженого Д. Ру­санова та активізації оперативно-розшукових заходів у цій справі.

Про результати прошу поінформувати Уповноваженого з прав людини.

11.05.2011 р.

Н. Карпачова