Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Судді Печерського районного суду м.Києва Р. В. Кірєєву щодо захисту конституційного права на охорону здоров’я та медичну допомогу екс-прем’єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни

 

Судді Печерського районного суду м.Києва

Р. В. Кірєєву

 

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

До Уповноваженого з прав людини надійшло звернення народних депутатів України Ю. В.Гнаткевича та інших (усього 10 осіб) щодо захисту конституційно­го права на охорону здоров’я та медичну допомогу екс-прем’єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни.

Як вбачається зі звернення народних депутатів України, Ю. В.Тимошенко по­відомила своїм захисникам, що у неї наявні симптоми захворювання, які раніше не спостерігалися. Зволікання з медичним обстеженням підсудної, як зазначили заявники, може необоротно зашкодити її здоров’ю. Починаючи з 17 серпня 2011 р. захисники Ю. В. Тимошенко намагаються отримати від суду дозвіл на медичне обстеження її особистим лікарем, проте питання залишається не вирішеним.

На підставі п. 1 ч. 3 ст.17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” Уповноваженим з прав людини здійснюється про­вадження у цій справі.

Враховуючи викладене, з метою запобігання порушенню передбачених стат­тями 3, 27, 49 Конституції України прав людини на життя, здоров’я та медичну допомогу, а також керуючись статтею 284 Цивільного кодексу України щодо права фізичної особи на вибір лікаря та статтями 3, 13, 16, 17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, прошу надати дозвіл на зустріч і медичне обстеження Ю. В. Тимошенко її особистим лі­карем А. В. Приймаком.

У разі відмови надати такий дозвіл прошу Вас вирішити питання про вклю­чення А.В. Приймака до складу лікарської комісії Міністерства охорони здоров’я України на паритетних засадах.

Звертаю Вашу увагу, що будь-яка заарештована людина позбавляється свобо­ди, але не інших людських прав, в тому числі Ю. В. Тимошенко не може бути позбавлена права на вибір лікаря.

Про прийняте рішення відповідно до ст.22 зазначеного Закону України прошу повідомити Уповноваженого з прав людини.

19.08.2011 р.

Н. Карпачова