Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Парламентському комісару з громадянських прав Угорської Республіки Д-ру Матею Шабо щодо захисту прав Едуарда Усікова та Інни Натаріної, які утримуються під вартою на території Угорської Республіки

 

Парламентському комісару з громадянських прав Угорської Республіки

Д-ру Матею Шабо

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Засвідчую високу повагу та маю честь звернутися до Вас з такого питання.

До мене надійшло звернення Президента Української іноземної юридичної колегії Данила Курдельчука (відома адвокатська компанія, що здійснює захист громадян України за кордоном і тісно співпрацює з МЗС України) в інтересах громадян України Едуарда Усікова, 1965 р.н., та Інни Натаріної, 1968 р.н., які наразі утримуються під вартою, щодо захисту їх прав на території Угорської Республіки.

Як повідомляється, відділом з розслідування особливо важливих справ Північно-Алфьольдської регіональної дирекції Національного департаменту оподаткування та митниці Угорщини в даний час триває слідство у кримінальній справі №6315-1588/2011 за обвинуваченням громадян Угорщини Вінце Золтана Йожефа і Грофа Крістіана Тибора, а також громадян України Е. Усікова та І. На­таріної щодо ухилення від сплати податків у сфері оподаткування податком на додану вартість. Слід зазначити, що І. Натаріна є одинокою матір’ю малолітньої дитини, громадянина України Андрія Натаріна, 30.06.2008 р.н., який через за­значені обставини опинився на території Угорщини без материнської опіки.

Рішенням Міського суду м.Ніредьхаза № З6.Вny.548/2011/2 від 05.09.2011 усім обвинуваченим особам було встановлено міру запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.

Однак, рішенням суду області Сабольч-Сальмар-Берег від 15.09.2011 року діяння було перекваліфіковане з більш тяжкого злочину – відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, на менш тяжкий – ухилення від сплати податків без згаданої обтяжуючої обставини. Крім цього громадянам України було замінено міру запобіжного заходу з під­писки про невиїзд на тримання під вартою, у той час як громадянам Угорщини запобіжний захід залишено без змін, що свідчить про дискримінаційне ставлення до громадян України.

Особливе занепокоєння викликає обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою матері малолітньої дитини І. Натаріній, чим безпосеред­ньо порушується право дитини на батьківське піклування. За наявною у мене інформацією, законодавство Угорської Республіки у таких випадках в інтересах дитини передбачає для матерів обрання запобіжного заходу, не пов’язаного з позбавленням волі.

Враховуючи викладене, прошу Вас у межах компетенції Парламентського ко­місара з громадянських прав Угорської Республіки сприяти захисту прав і свобод громадян України Е. Усікова та І. Натаріної в частині зміни запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на інший захід, не пов’язаний з позбавленням волі, а також забезпеченню найкращих інтересів малолітньої дитини А. Натаріна.

07.10.2011 р.

Н. Карпачова