Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Міністру закордонних справ України К. І. Грищенку щодо невиконання консульським підрозділом Посольства України в ОАЕ своїх функцій, передбачених статтею 39 Консульського статуту України, щодо громадян України, які затримані чи позбавлені волі

 

Міністру закордонних справ України

 К. І. Грищенку

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла скарга від багатодітної матері громадянки України Н. М. Юдицької, на бездіяльність По­сольства України в ОАЕ у справі її чоловіка, громадянина України М. В. Юдиць­кого, який перебуває під слідством за підозрою, напевно, у можливій причетності до збуту підроблених грошей, та позбавлений права залишати територію країни перебування до завершення розслідування.

У своєму зверненні, зокрема, заявниця повідомляє про те, що М.В. Юдицький, у зв’язку з відсутністю коштів, змушений проживати у підвальному (підсобному) приміщенні Посольства України, де відсутня система кондиціонування повітря і температура сягає 50-55 градусів за Цельсієм (!). У приміщенні немає навіть мікрохвильової печі для приготування елементарної їжі, холодильника, у зв’язку з чим М. В. Юдицький змушений харчуватися печивом та пити воду, яка через годину стає гарячою. Крім цього, він не має можливості користуватися душо­вою кімнатою.

Заявниця наголошує, що М. В. Юдицький відчуває голод та спрагу, що в поєд­нанні з умовами проживання за такої температури у приміщенні є тортурами.

У своєму зверненні заявниця також скаржиться на невиконання консульським підрозділом Посольства України в ОАЕ своїх функцій, передбачених статтею 39 Консульського статуту України, щодо громадян України, які, зокрема, затримані чи позбавлені волі в іншій формі.

Н. М. Юдицька також наголошує на байдужості всіх без виключення співро­бітників Посольства України в ОАЕ до долі її чоловіка, батька чотирьох дітей, троє з яких є малолітніми.

З огляду на зазначене, керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 17, 22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав лю­дини”, прошу дати доручення розглянути згадане звернення по суті порушених питань та вжити відповідних заходів для захисту прав М. В. Юдицького на тери­торії ОАЕ, у т.ч. надати йому матеріальну допомогу за рахунок коштів спецфонду державного бюджету, а також забезпечити йому гідні умови проживання.

Про прийняті рішення прошу поінформувати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

27.10.2011 р.

Н. Карпачова