Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Голові Дніпровського районного суду м.Києва В. М. Хімічу щодо порушення прав в’язня Київського слідчого ізолятора Гончаренка Д. О.

 

Голові Дніпровського районного суду м.Києва

В. М. Хімічу

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

До Уповноваженого з прав людини надійшли звернення народних депутатів України Яценюка А. П., Гриценка А. С. щодо порушення прав в’язня Київського слідчого ізолятора Гончаренка Д. О., обвинуваченого у скоєнні злочинів, перед­бачених п. п. 6, 12 ч. 2 ст.115, ч. 4 ст.187, ч. 3 ст.289, ч. 2 ст.358, ч.3 ст.358 , ч. 3 ст.357 КК України.

Мати ув’язненого Гончаренко Л. М. у своєму зверненні до народних депутатів України заперечує причетність сина до цих злочинів і повідомляє про застосу­вання до нього працівниками міліції фізичного та психологічного насильства з метою отримання визнання своєї вини, а також неналежне реагування прокура­тури Дніпровського району м.Києва щодо протиправних дій правоохоронців.

Відповідно до п. 1 ст.17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” було відкрито провадження Уповноваженого у цій справі.

Представники Уповноваженого з прав людини зустрілись з Гончаренком Д.  О. у Київському слідчому ізоляторі. Під час розмови він скаржився на тяганину у розгляді справи судом, непритягнення правоохоронців до кримінальної від­повідальності за жорстоке поводження з ним, а також просив сприяти прове­денню консультації з лікарем-невропатологом у зв’язку з погіршенням стану здоров’я.

Від працівників медичної частини слідчого ізолятора отримано медичну до­відку, яка підтверджує наявність тілесних ушкоджень під час доставлення зааре­штованого до установи, а також необхідність консультації лікаря-невропатолога, якого немає у штаті установи.

Оскільки кримінальна справа стосовно Гончаренка Д. О. знаходиться у прова­дженні Дніпровського районного суду м.Києва, керуючись п. 3 ч. 3 ст.17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, прошу Вас долучити матеріали, які перебувають у провадженні Омбудсмана України, до згаданої кримінальної справи для дослідження під час судового розгляду та прийняття рішення відповідно до чинного законодавства, зокрема щодо надання ув’язненому спеціалізованої медичної допомоги.

Згідно зі ст.22 зазначеного Закону України про прийняті рішення прошу по­інформувати Уповноваженого з прав людини.

17.11.2011 р.

 Н. Карпачова