Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Директору Державної установи“ Інститут медицини праці Ю. І. Кундієву щодо захисту права на встановлення інвалідності внаслідок професійного захворювання Захарутіній А. А.

 

Директору Державної установи“Інститут медицини праці

Академії медичних наук України”, академіку НАН та АМН України

Ю. І. Кундієву

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

До Уповноваженого з прав людини надійшло звернення Захарутіної Анни Ана­толіївни щодо захис­ту права на встановлення інвалідності внаслідок професійного захворювання.

Вона повідомляє: “С 1975 года и по настоящее время работаю эмалировщицей в цехе производства стальной эмалированной посуды на комбинате Войкого г. Керчи.

В 2010 г. на профосмотре были выявлены неудовлетворительные результаты анализов. Я прошла всех специалистов, которые установили диагноз, соответ­ствующий профзаболеванию. Все результаты были отправлены в клинику научно-исследовательского института гигиены труда и профзаболеваний ХНМУ г.Харькова.

В заключении и рекомендациях указано – направить на МСЭК для изме­нения категории инвалидности и пенсионирования по профессиональным заболеваниям.

Однако, согласно Акту от 29 сентября 2011 г., у членов комиссии по расследо­ванию профессионального заболевания другое мнение: “Предельно-допустимые концентрации (ПДК) вредных веществ в воздухе рабочей зоны – это концентра­ции, которые в условиях регламентированной продолжительности ежедневного действия при 8-часовой работе (но не более чем 40 часов в неделю) не могут вызвать заболеваний или отклонений в состоянии здоровья...”

 

Заявниця стверджує, що стан її здоров’я погіршується, що підтверджують і лікарі, які її лікували. Тому вона вважає згаданий Акт членів комісії як такий, що порушує її права на належну медичну допомогу та соціальний захист.

30 листопада 2011р. Захарутіну А. А. запрошено до Державної установи “Інститут медицини праці Академії медичних наук України” для стаціонарного обстеження.

Враховуючи викладене, керуючись ст.101 Конституції України, п. 3 ч.3 ст.17 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, прошу дати доручення щодо вжиття усіх можливих заходів для надання Заха­рутіній А. А. кваліфікованого лікування та об’єктивного розгляду питання про можливість визнання її інвалідом внаслідок професійного захворювання.

25.11.2011 р.

Н. Карпачова