Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

Звернення Віце-прем’єр-міністрові України – Міністрові соціальної політики України С. Л. Тігіпку щодо сприяння санаторно-курортному лікуванню Семейко Н. М. - інваліда першої групи

 

Віце-прем’єр-міністрові України – Міністрові соціальної політики України

С. Л. Тігіпку

ЗВЕРНЕННЯ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

До Уповноваженого з прав людини неодноразово протягом цього року звер­тається Оськіна Галина Олександрівна (адреса: вул. Свердлова, буд. 297, кв.  67, м.Лисичанськ, 93120) щодо сприяння санаторно-курортному лікуванню у санаторії спинального профілю її доньки Семейко Наталії Миколаївни, яка є інвалідом першої групи.

Питання, з яким звертається людина, потребує індивідуального підходу, розу­міння людського болю та бажання знайти, можливо, нетрадиційні підходи, аби допомогти конкретній людині. На жаль, тривале листування з Міністерством соціальної політики та Міністерством охорони здоров’я свідчить про формаль­ний, бюрократичний підхід та небажання обох міністерств вирішити конкретне питання людини-інваліда.

А суть питання полягає в такому. Заявниця, якій 57 років, є інвалідом, доглядає 33-річну доньку – інваліда першої групи, яка має виражені порушення функції кінцівок внаслідок захворювання головного мозку, пересувається на візку. У сво­їх зверненнях Галина Олександрівна зазначає, що, маючи право на санаторне-курортне оздоровлення, її донька не може його реалізувати. Санаторії невроло­гічного профілю, які рекомендовані жінці-інваліду, мають бар’єри, у них відсутні умови для інвалідів на візках, а фактичний стан здоров’я заявниці не дає змоги переносити доньку на руках під час такого лікування. Саме тому згорьована матір клопочеться про санаторне лікування у санаторії спинального типу, де створено належні умови. При цьому вона зазначає, що таке лікування протягом тривалого часу її донька вже отримувала, мала позитивні наслідки у стані здоров’я.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22лютого 2006р. №187 та листа Міністерства праці та соціальної політики України від 18.02.2010 р. №671/0/14-10/014, на які посилаються місцеві органи охорони здоров’я, у спеці­алізовані санаторії спинального профілю направляються на лікування інваліди першої та другої груп з наслідками травм і захворюваннями спинного мозку й хребта. Звернення до Міністерства соціальної політики керівництва Міністер­ства охорони здоров’я та, за моїм дорученням, представника Уповноваженого з прав людини щодо сприяння заявниці отриманню путівки, зокрема у санаторно-реабілітаційний комплекс “Слов’янський курорт” (м.Слов’янськ), позитивного розгляду не знайшли.

Враховуючи зазначене, керуючись статтями 17 та 22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, прошу Вас особисто розглянути порушене питання та вжити заходів з метою подолання бюрократич­них підходів щодо соціального захисту вразливих верств населення, сприяти в отриманні заявницею путівки до санаторію спинального типу. Прошу зважити, що 33-річна жінка-інвалід має дитину, якій потрібні материнська любов та до­гляд, і вони покладають велику надію на таке оздоровлення.

Сподіваюсь на розуміння та допомогу.

25.11.2011 р.

Н. Карпачова