Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Омбудсман Ніна Карпачова – Координатору системи ООН Олів’є Адаму: «Наше спільне завдання – просування в Україні міжнародних стандартів

alt17 січня у Будинку прав людини відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з Координатором системи ООН в Україні Олів'є Адамом на його прохання. У зустрічі також взяли участь Координатор з питань Європи та Центральної Азії Управління Верховного комісара ООН з прав людини Вреж Атабекян та Радник з прав людини в Україні Марк Боянік. 

Вреж Атабекян передав Ніні Карпачовій особисте вітання від Верховного комісара ООН з прав людини Наві Пілай. Відзначивши тривалу плідну співпрацю з Омбудсманом України, Олів’є Адам наголосив: "Це дуже символічно, що моя перша офіційна зустріч у новому році відбувається саме з Омбудсманом України – основною рушійною силою в захисті прав людини".

Головною темою зустрічі стало поглиблення співпраці організацій системи ООН із Омбудсманом України у сфері захисту прав людини у новому 2012 році. "Нашим спільним завданням, ­– відзначила Ніна Карпачова, – є просування в Україні міжнародних стандартів в галузі прав і свобод людини". Влада почула голос Омбудсмана про необхідність створення Державної міграційної служби. Нарешті до парламенту подано проект нового Кримінально-процесуального кодексу України. З 17 січня набув чинності Закон України про декриміналізацію економічних злочинів. Омбудсман України привернула увагу до необхідності ратифікації Україною таких важливих міжнародних документів, як Міжнародна конвенція про захист прав всіх трудящих мігрантів та членів їхніх сімей, Міжнародна конвенція щодо захисту всіх осіб проти насильницьких зникнень, Факультативний протокол до Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини щодо права на петицію.

Омбудсман України поінформувала гостей, що найближчим часом представлятиме Верховній Раді свою Щорічну доповідь про стан дотримання прав і свобод людини в Україні, наголосивши, що її рекомендації – після ухвалення парламентом відповідної постанови – стануть обов’язковими для виконання всіма органами державної влади та місцевого самоврядування. Ніна Карпачова зазначила, що найближчим часом відбудеться  зустріч із Президентом України, під час якої главу держави буде поінформовано про системні проблеми у сфері захисту прав людини. "Омбудсман – як лікар. Подобається це комусь чи ні, але діагноз має бути поставлений правильний і чесний. Інакше неможливо ефективно лікувати хворобу", – констатувала  Ніна Карпачова.

Співрозмовники також обговорили питання, пов'язане з підготовкою другої Національної доповіді про дотримання прав людини в Україні, яка буде розглядатися в рамках чергового Універсального періодичного огляду Радою ООН з прав людини у жовтні цього року.

Ніна Карпачова та Олів'є Адам домовилися підписати Меморандум про співпрацю між Представництвом системи ООН та Омбудсманом України, який охопить діяльність усіх представлених в Україні агенцій ООН.

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини:

Під час зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з Координатором системи ООН в Україні Олів'є Адамом