Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Робочий візит Ніни Карпачової до Страсбурга

 Відбувається дводенний візит Омбудсмана України Ніни Карпачової до Європейського парламенту.

Візит розпочався зустріччю з чинним Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом та новообраним комісаром Нільсом Мужніксом. Були обговорені питання дотримання прав і свобод людини, а також  пріоритети діяльності Омбудсмана України в контексті просування європейських стандартів. Томас Хаммарберг, який нещодавно підготував спеціальну доповідь щодо дотримання прав і свобод людини в Україні за підсумками свого візиту в Україну в листопаді минулого року, подякував Ніні Карпачовій за співпрацю, зауваживши: позиція Омбудсмана України допомогла здійснити об’єктивний аналіз стану дотримання прав людини в Україні.

Сторони обмінялися думками стосовно зміцнення незалежності судової гілки влади у рамках розпочатої в Україні судово-правової реформи, виконання судових рішень, зокрема  Європейського суду з прав людини.

Ніна Карпачова поінформувала  європейських колег про внесення Президентом України проекту нової редакції Кримінально-процесуального кодексу  та прийняття його у першому читанні парламентом. Вітаючи цей крок української влади, Томас Хаммарберг зазначив: «Важливо забезпечити, щоб новий Кримінально-процесуальний кодекс України збалансував систему судочинства, надавши більше повноважень саме  інституту захисту, адже чинна система кримінального правосуддя віддає перевагу стороні звинувачення, а тому неналежне забезпечення права на справедливий суд залишається системною проблемою в Україні».

Співрозмовники торкнулися і питання захисту прав трудових мігрантів. Ніна Карпачова  наголосила, що ця сфера теж породила  системну проблему для України, однак права  мігрантів мають бути дотримані без подвійних стандартів.

Омбудсман України окремо порушила проблему  захисту прав моряків, зокрема українських, які змушені працювати під прапорами інших країн. Ніна Карпачова  заявила:  важливо, що влада зробила перші конкретні кроки, спрямовані на ратифікацію Україною Конвенції Міжнародної організації праці (МОП)  2006 року про працю в морському судноплавстві.

На завершення зустрічі сторони констатували: забезпечення Українською державою європейських стандартів прав людини є необхідним підгрунтям просування нашої країни до євроінтеграції.

16.02.2012 р.