Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Ніна Карпачова: «Євроінтеграція України потрібна в однаковій мірі й Євросоюзу»

У рамках дводенного робочого візиту до Європейського парламенту Омбудсман України Ніна Карпачова зустрілася з представниками провідних  політичних фракцій, представлених у Європарламенті. Зокрема, відбулася зустріч з головою фракції Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Ганнесом Свободою, головою Комітету  закордонних справ Європейського парламенту Ельмаром Броком (фракція Європейської народної партії, Христіанські демократи), головою Підкомітету з прав людини Барбарою Лохбіллер (фракція Зелених,  Європейський вільний альянс) та іншими депутатами, які підтвердили свою підтримку євроінтеграційних зусиль України. Проте вони заявили, що сподіваються на  переконливіші кроки української влади, які б засвідчували відданість України спільним європейським цінностям,  зокрема  принципу верховенства права.

Євродепутати відзначили важливість активного залучення Омбудсмана України до діалогу та переговорного процесу з Європарламентом, що сприятиме просуванню європейських стандартів у галузі прав і свобод людини.

Сьогодні, 16 лютого 2012 року, Ніна Карпачова виступила на засіданні Делегації Європейського парламенту при Комітеті з парламентського співробітництва Україна – ЄС. Омбудсман Ніна Карпачова, детально поінформувавши європарламентарів про сучасний стан дотримання прав і свобод людини в Україні за результатами власного моніторингу, відповіла на численні запитання.

«Попри всі труднощі, які існують в Україні,  системні проблеми будуть набагато ефективніше вирішуватися, якщо наша країна стане повноправним членом європейської спільноти. Інтеграція України потрібна не лише Українській державі, а й  в однаковій  мірі Європейському Союзу, адже Україна є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Нас об’єднують  історія, культура та гуманістичні цінності,  тому підписання двосторонньої угоди про асоціацію між ЄС та Україною сприятиме посиленню  відповідальності України у сфері дотримання прав і свобод людини, а також стане надійним підгрунтям для нагального розв’язання  системних проблем», –   наголосила Ніна Карпачова.

Жваву дискусію викликала проблема  дотримання прав як більшості українців, які потерпають від бідності і не мають фінансової можливості для правового захисту, так і справ колишніх урядовців –  Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Віталія Іващенко, Євгена Корнійчука, Георгія Філіпчука та інших. Омбудсман заявила, що Україна докладатиме неабияких зусиль для неухильного виконання і резолюції ЄС,  і резолюції ПАРЄ.

Ніна Карпачова вважає  важливим  нещодавнє  прийняття в Україні  довгоочікуваного закону про доступ до безоплатної правової допомоги,  для чого  передбачається виділити з державного бюджету спеціальні кошти для найуразливіших груп населення.

Європарламентарі вітають рішення України  допустити іноземних лікарів до Юлії Тимошенко з метою  проведення її комплексного медичного обстеження, а також схвалюють зусилля Омбудсмана Ніни Карпачової, спрямовані на поліпшення медичної допомоги тим  особам, які перебувають  під вартою. Це має велике значення  з огляду на те, що до останнього часу людина за гратами не мала можливості отримати необхідну медичну допомогу, в тому числі хірургічну, без дозволу слідчого або судді, у провадженні яких була  кримінальна справа. «Зазначене питання стосується прав кожної особи, яка перебуває в місцях позбавлення волі, на надання медичної допомоги, в тому числі із допуском до хворого тих лікарів, яким він довіряє,  та направлення  до медичних закладів системи охорони здоров’я поза межами СІЗО», – констатувала Ніна Карпачова. Наразі Уряд України завершує узгоджувальний процес для  підготовки  відповідного рішення.

Омбудсман України на переговорах з представниками двох найбільших фракцій  – Європейської народної партії та Прогресивного альянсу соціалістів і демократів – акцентувала увагу на необхідності об’єднати  зусилля України та ЄС стосовно звільнення 28 українських громадян, які досі перебувають у Лівії під домашнім арештом. Європарламентарі підтримали позицію Омбудсмана України щодо необхідності спільних зусиль із захисту прав понад 100 громадян шести країн-членів ЄС, які також  утримуються на території Лівії.

На переконання Ніни Карпачової, слід звернутися до  Переходного уряду Лівії  з проханням знайти можливість  застосувати амністію до всіх іноземних бранців. На прохання Омбудсмана України це питання взяли під особистий контроль депутати Європарламенту Ельмар Брок (Європейська народна партія) і Лібор Ручек (Прогресивний альянс соціалістів і демократів). А Барбара Лохбіллер (фракція Зелених, Європейський вільний альянс) запевнила Ніну Карпачову, що під час її особистого візиту до Лівії, який планується найближчим часом, вона теж наполягатиме на визволенні українських громадян перед Перехідним урядом Лівії.