Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Манфред Профазі – Ніні Карпачовій: «Ми дуже цінуємо діяльність Омбудсмана України»

alt6 березня 2012 року в офісі Омбудсмана України Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова та Голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфред Профазі підписали довгострокову Угоду про співробітництво.

Як зазначили сторони, процес глобалізації породив нові суворі виклики, серед яких – масова міграція. Тому ця Угода є надзвичайно важливою для посилення спільних дій у просуванні прав мігрантів, боротьбі з проявами ксенофобії, етнічної та расової нетерпимості, зокрема в рамках підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

На думку Манфреда Профазі, підписання цієї Угоди є логічним продовженням плідної співпраці МОМ з Уповноваженим з прав людини. Манфред Профазі наголосив, що дуже цінує діяльність Ніни Карпачової на посаді Омбудсмана України у сфері захисту прав людини, зокрема мігрантів та членів їх родин.

Інформуючи про свою позицію щодо підписання Угоди, Ніна Карпачова констатувала, що у світі 200 мільйонів осіб перебувають у статусі мігрантів. В Україні їх налічується майже 7 мільйонів, вони прибули передусім з країн пострадянського простору. Стільки ж українських мігрантів виїхали з Батьківщини переважно до Росії, Німеччини, США, Португалії, Ізраїлю, Чехії, Угорщини та Польщі. Як свідчить моніторинг Омбудсмана України та МОМ, такі проблеми, як неповага до людської гідності, расизм і дискримінація, експлуатація, торгівля людьми, є системними для усіх країн світу, в тому числі для України. Їх розв'язання потребує об'єднаних зусиль міжнародної спільноти.

Ніні Карпачова вважає: Україна, попри зазначені проблеми, за підтримки МОМ зробила прорив у сфері управління міграційними процесами. Так, указами Президента України створено Державну міграційну службу України, а також затверджено Концепцію державної міграційної політики. Крім цього, у червні 2011 року Кабінетом Міністрів України затверджено План відповідних заходів на 2011–2015 роки, спрямованих на інтеграцію іноземців та осіб без громадянства, а також наших співвітчизників, які повернулися в Україну. На необхідності здійснення цих кроків неодноразово наголошувала Уповноважений з прав людини.

"Міжнародна організація з міграції була створена 60 років тому для утвердження високих гуманістичних ідеалів: людина сама по собі не може бути нелегалом, права людини не мають кордонів і не повинно бути подвійних стандартів відносно мігрантів", – заявила Ніна Карпачова.

На завершення церемонії підписання Угоди відбувся спільний брифінг Ніни Карпачової та Манфреда Профазі.

 07 березня 2012