Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Ніна Карпачова: "Програма лікування і оздоровлення на Кубі чорнобильських дітей має бути поновлена"

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулась до Президента України Віктора Януковича з Поданням про підтримку україно-кубинської програми "Діти Чорнобиля", зміст якої було обговорено під час особистої зустрічі Омбудсмана з Главою держави 28 лютого 2012 року.

У поданні Ніна Карпачова зазначила, що неодноразово підтримувала здійснення цієї високогуманної програми, яка не має аналогів у світі: з 1991 року Куба надала безкоштовну високоефективну медичну допомогу понад 23 тисячам українських дітей, у тому числі проведено 139 хірургічних операцій серед яких – 14 складних операцій на серці, 18 – ортопедичного характеру, а також 38 офтальмологічних, пластичних (післяопікових) опеpацiй, в тому числі пересадки нирок. Вилікувано понад вісім тисяч дітей із діагнозом гіперплазія щитовидної залози. 11 важкохворих кардіологічних пацієнтів після проведених операцій в кардіологічному відділені дитячої лікарні "William Soler" повернені до звичайного життя. Унікальні ортопедичні операції допомогли зберегти спроможність рухатись усім прооперованим дітям. Отримали лікування 136 онкохворих дітей.

На виконання цієї програми на лікування чорнобильських дітей, в першу чергу дітей сиріт, Кубою було витрачено понад 350 мільйонів доларів США.

На жаль, в умовах глобальної фінансово-економічної кризи, яка вдарила й по Кубі, з грудня 2011 року україно-кубинська угода про лікування та оздоровлення українських дітей в Республіці Куба припинена. Отже на даний час жодна українська дитина не може отримати унікальну медичну допомогу, якою славиться Куба на весь світ.

Ніна Карпачова зазначила, що зберегти гуманістичний зміст програми, не перетворивши її у звичайний комерційний проект, можливо за умови зустрічних гуманітарних ініціатив з боку України. При цьому Омбудсман як позитив відмітила важливість доручення Президента Уряду про виділення гуманітарної допомоги Кубі у розмірі 10 мільйонів гривень.

Омбудсман України наголосила, що продовження гуманітарного співробітництва між Україною і Республікою Куба, зокрема за програмою "Діти Чорнобиля", відповідає інтересам народів наших країн. Враховуючи велику кількість українських дітей, які потребують лікування у зв'язку із захворюваннями, котрі лікуються виключно на Кубі, вирішувати це питання треба невідкладно.

29.02.2012 р.