Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Зустріч Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з представниками дипломатичних місій країн – членів Ради Європи

alt8 травня 2012 року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська взяла участь у зустрічі з представниками дипломатичних місій країн – членів Ради Європи в офісі Представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва – Голови офісу Ради Європи в Україні Владіміра Рістовскі на його запрошення. У зустрічі також узяв участь Координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам.

Під час зустрічі було обговорено широке коло актуальних питань щодо захисту прав людини, міжнародного співробітництва та подальшого розвитку інституції українського Омбудсмена.

Зокрема, Омбудсменом було зазначено, що його діяльність буде повністю відкрита для громадян України та  преси. Валерія Лутковська зосередиться у своїй роботі  на запобіганні тортурам, сприянні свободі вираження поглядів, захисті персональних даних, антидискримінаційній політиці, обстоюванні соціально-економічних прав громадян України.

Одним із перших кроків Омбудсмена  стане запровадження системи моніторингу місць позбавлення волі з огляду на необхідність виконання міжнародних зобов’язань України за Факультативним протоколом до Конвенції ООН проти катувань.  Окремо наголошувалось на доцільності тісної співпраці з неурядовими правозахисними організаціями.

Валерія Лутковська наголосила, що незабаром для громадян України та представників ЗМІ буде представлено нову структуру Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У майбутньому  у 26 регіонах України мають з’явитися представники Омбудсмена для оперативного реагування на проблеми громадян на місцях.

На фото прес-служби Уповноваженого з прав людини:

Омбудсмен України Валерія Лутковська під час зустрічі з представниками дипломатичних місій країн – членів Ради Європи.