Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Подання

Щодо захисту трудових прав працівників ТОВ “СБ “Радар”

19 вересня 2012 р. Генеральному прокурору України Пшонці В.П. Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Лутковською В.В. було направлено подання щодо захисту трудових прав працівників ТОВ “СБ “Радар”.

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відкрито провадження у справі про порушення трудових прав працівників-охоронців ТОВ “СБ “Радар”, у т.ч. мешканця м. Зеленодольськ Дніпропетровської  обл. на виробничих об’єктах ПАТ “Миронівська птахофабрика” в с. Степанці Канівського району Черкаської області. Було встановлено, що охоронники у цьому товаристві працювали без оформлення трудових відносин, з порушенням умов праці і відпочинку, проживали в антисанітарних умовах.

У своєму поданні Уповноважений з прав людини звернула увагу Генерального прокурора України Пшонки В.П. на необхідність взяти на контроль вжиття заходів прокурорського реагування за фактами грубого порушення трудових прав працівників-охоронників ТОВ “СБ “Радар”.

Реагування

Генеральною прокуратурою України 26 жовтня 2012 р. повідомлено Уповноваженого з прав людини про результати перевірки, проведеної за дорученням Генпрокуратури прокуратурами Дніпропетровської, Полтавської та Черкаської областей, МВС України, Державною інспекцією України з питань праці, Державною податковою службою України та Державною санітарно-епідеміологічною службою України, та вжиті заходи щодо поновлення трудових прав працівників-охоронців ТОВ “СБ “Радар”. Зокрема, усунуто порушення ТОВ “СБ “Радар” ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з охорони власності та громадян, погашена заборгованість із зарплати, за фактом фізичного насильства до працівників триває слідство, а додержання законодавства про працю перебуває на особливому контролі ГПУ.