Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Подання

Про захист права громадян на належне пенсійне забезпечення

19 вересня 2012 р. Віце-прем’єр-міністру України – Міністру  соціальної політики України Сергію Тігіпку Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською було направлено подання “Про захист права громадян на належне пенсійне забезпечення”.

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло багато звернень від громадян щодо порушення їхнього конституційного права на належне пенсійне забезпечення внаслідок несвоєчасної сплати страхувальниками страхових внесків. Так, у колективному зверненні працівники та пенсіонери ОКП “Міжнародний аеропорт “Рівне” поскаржилися, що через несплату за них страхових внесків до Пенсійного фонду України їм не зараховується страховий стаж за період заборгованості цього підприємства перед Пенсійним фондом. Аналогічні звернення надійшли від працівників Антрацитівського тролейбусного управління Луганської області, державного підприємства “Завод ім. Малишева” м. Харків, ВАТ “Південдизельмаш” Запорізької області тощо.

З метою поновлення конституційного права людини на належний соціальний захист, передбаченого статтею 46 Конституції України, Омбудсмен України направила подання Міністерству соціальної політики України з метою вжиттязаходів для забезпечення права працівників ОКП “Міжнародний аеропорт “Рівне” на належне пенсійне забезпечення, а також для посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну оплату праці, сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Реагування

Міністерство соціальної політики України 1 жовтня 2012 р. поінформувало Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, що з метою захисту прав застрахованих осіб Управлінням Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненської області стягнення заборгованості в повному обсязі забезпечено відповідними виконавчими документами, які знаходяться на виконанні у відділі Державної виконавчої служби Рівненського районного управління юстиції та позовними заявами, які знаходяться на розгляді у Рівненському окружному адміністративному суді.

Також міністерство вважає, що стимулювати сплату поточних платежів зі сплати єдиного внеску та погашення заборгованості до Пенсійного фонду України сприятиме прийнятий 22 травня 2012 р. Закон України “Про внесення змін до розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, яким передбачено розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків та списання сум штрафів та пені, накладених (нарахованих) і не сплачених.