Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Подання

Щодо забезпечення права на житло осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування

20 вересня 2012 р. Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. направлено подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковської В.В. “Щодо забезпечення права на житло осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування”.

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять звернення від осіб, звільнених з військової служби, які тривалий час не можуть реалізувати своє право на забезпечення житлом, у т.ч. через зняття їх органами місцевого самоврядування з квартирного обліку. Також не вирішується й проблема відселення осіб, звільнених у запас або у відставку, внаслідок чого вони залишаються мешкати у закритих і віддалених від населених пунктів військових містечках.

З метою забезпечення права на житло осіб з числа військовослужбовців, рядового та начальницького складу, звільнених зі служби, учасників воєнних конфліктів у зарубіжних країнах і членів сімей загиблих військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу Уповноважений з прав людини звернулася до Голови Уряду з проханням дати доручення щодо розроблення програми забезпечення житлом зазначених категорій громадян України та вжиття заходів щодо її належного бюджетного фінансування.

Реагування

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Тігіпко С.Л.  23 жовтня 2012 р. поінформував Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про розгляд питань, порушених у поданні. Зокрема, було зазначено, що проблема забезпечення житлом є найбільш актуальною серед важливих питань життєзабезпечення звільнених військовослужбовців і тому потребує невідкладного та послідовного вирішення.

Проектом Закону України “Про державний бюджет України на 2013 рік” передбачено видатки загального фонду за бюджетною програмою Міністерства соціальної політики “Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, звільнених в запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів” у сумі 20 млн грн.

Водночас для остаточного розв’язання зазначеної проблеми центральними органами виконавчої влади опрацьовується проект нової Програми забезпечення житлом осіб, звільнених з військової служби, які перебувають на квартирному обліку у виконавчих органах місцевого самоврядування, із визначенням центрального органу виконавчої влади, відповідального за її виконання.