Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
лютого
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Діяльність Омбудсмена вперше оцінили представники інститутів громадянського суспільства

Сьогодні, 26 квітня 2013 року, в інформагенції «УНІАН» відбулася прес-конференція «Перший рік. Прозорість і відкритість Омбудсмена: оцінка громадськості», на якій було оприлюднено результати дослідження, проведеного Центром Громадянських Свобод за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні. Вказане дослідження є безпрецедентним по своїй суті, адже діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вперше оцінили представники інститутів українського громадянського суспільства.

Після призначення Валерії Лутковської на посаду Омбудсмена в кінці квітня минулого року, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив комплексний аналіз результатів моніторингу діяльності Уповноваженого, та на базі рекомендацій НУО розробив «дорожню карту» розвитку інституту Уповноваженого. Основними пріоритетами Омбудсмена було проголошено прозорість, відкритість та налагодження співпраці з інститутами громадянського суспільства. Саме реалізація вищеназваних пріоритетів і стала предметом першого в Україні дослідження оцінки ефективності діяльності Уповноваженого.

«Резолюція ПАРЄ проголошує, що роль посередника між владою та особою є основною функцією національної інституції з прав людини. Дослідження, яке ми сьогодні представляємо, – це перша в Україні спроба з’ясувати думку представників громадянського суспільства щодо того, наскільки ефективним у процесі побудови цього діалогу є Уповноважений. А точніше, наскільки прозорою та відкритою була діяльність нового Омбудсмена за підсумками першого року роботи», – зауважує Голова Правління Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук.

Дослідження відбувалося у формі письмового опитування представників українських і міжнародних НУО та ЗМІ, що мали досвід співпраці з Секретаріатом Уповноваженого протягом попереднього року. Для цього був розроблений спеціальний опитувальник, який запропонував оцінити діяльність Уповноваженого за згаданими вище критеріями. Респонденти висловлювали як позитивні, так і негативні судження. За підсумками дослідження було сформульовано також перелік ґрунтовних рекомендацій учасників опитування за кожним із визначених пунктів щодо покращення роботи Уповноваженого, які викладені в підготовлених матеріалах. Із повним текстом підсумків опитування можна буде ознайомитися на сайті Центру Громадянських Свобод http://ccl.org.ua/.

Представник Уповноваженого з питань комунікативної політики та зв’язків з громадськістю Михайло Чаплига, який також був присутнім під час конференції, подякував представникам неурядових громадських організацій за таку ґрунтовну роботу та наголосив на практичній цінності такого дослідження, оскільки воно містить не лише кількісні показники, а й містять рекомендації та поради щодо вдосконалення подальшої роботи Уповноваженого та Секретаріату.

«Минулого року нашим пріоритетнім завданням було налагодити  співпрацю з українським громадянським суспільством. Для цього ми зробили все можливе – це і створення Консультативної ради при Уповноваженому, і створення профільних експертних рад при Представниках Уповноваженого, і залучення представників НУО до моніторингових візитів до місць несвободи, і проведення спільних заходів та багато іншого. Цього ж року ми визначили пріоритетним завданням для Офісу – просвітницьку діяльність. Реалізація цього завдання неможлива без допомоги громадського сектору, а це, в свою чергу, дозволить поглибити і закріпити співпрацю з НУО».

У прес-конференції також взяли участь голова експертної групи з питань моніторингу діяльності Омбудсмена, експерт Харківської Правозахисної Групи Людмила Коваль, Голова правління Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук, координатор міжнародних програм Центру Громадянських Свобод Олександра Делеменчук та доктор юридичних наук, член Консультативної ради при Уповноваженому Олег Мартиненко.