Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

Свобода слова в Україні: Лутковська: Було проведено перевірки у всіх типах закладів несвободи

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська розказала в програмі «Власний погляд» на парламентському телеканалі «Рада» про зміни внесені до можливостей дій уповноваженого з прав людини.

4 листопада відбувся рік як набув чинності закон, згідно з яким було почато реалізовувати функцію превентивного органу на законодавчому рівні. На сьогоднішній день здійснено більше 400 виїздів в різні місця несвободи. З одного боку, 400 виїздів – це велика цифра, а з іншого, враховуючи 6 тисяч місць несвободи – це, звичайно, краплина в морі.

 На сьогодні використовують систему «Омбудсмен +», тобто омбудсмен плюс громадська організація, і це означає, що всі виїзди здійснюються за участі представників громадськості. Це дозволяє не тільки представникам секретаріату уповноваженого зайти до місця несвободи, але й громадським представникам прослідкувати те, наскільки дотримано прав і свобод людини в конкретному місці. 

 На сьогоднішній день функціонує експерта рада, яка складається з представників уповноваженого та громадськості. Експерта рада має право перевірити будь-кого з представників громадськості з точки зору того, які тренінги він пройшов, яку має кваліфікацію та чи готовий він психологічно а фізично відвідувати місця несвободи. В разі, якщо експерта рада вирішує, що людина може стати монітором, подає свої пропозиції уповноваженому, а уповноважений надає певні права та можливості цій особі, котру обрали монітором.

Свобода слова в Україні