Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

Голос.ua: Лутковська запевнила, що в Лук'янівському СІЗО ніхто не голодує

Інформація про голодування в Київському слідчому ізоляторі, озвучена в деяких ЗМІ, не відповідає дійсності.

Про це заявив начальник Лук'янівського СІЗО Роман Родчин в ході прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«Жодної заяви від засуджених та осіб, взятих під варту, у період поширення цієї неправдивої інформації, а перша публікація з'явилася 8 листопада, до сьогоднішнього дня я на розгляд не отримував», - сказав Р. Родчин.

За його словами, наразі в Київському СІЗО є 20 людей, які ще в травні-червні написали заяви, відмовившись від котлового забезпечення, тобто, від їжі.

Він нагадав, що існує наказ Мін'юсту № 850/ 5, в якому «прописано, що особа, яка утримується під вартою, або засуджена має право відмовитися від котлового забезпечення».

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська підтвердила слова начальника Лук'янівського СІЗО Романа Родчина.

«Питанням щодо голодуванняу Київському СІЗО ми почали займатися в п'ятницю в другій половині дня. О 13.30 представники Національного превентивного механізму вже були в Київському СІЗО. Змушена підтвердити те, що сказав начальник Київського СІЗО. На сьогоднішній день є близько 20 осіб, які значно раніше подали заяви про те, що вони відмовляються від харчування, яке надає слідчий ізолятор», - сказала В. Лутковська.

За її словами, з кожним із ув'язнених, які відмовилися від котлового забезпечення, були проведені переговори. Вони, як повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини, «підтвердили, що написали ці заяви самостійно і за власним бажанням відмовилися від тюремного харчування».

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що нібито адміністрація СІЗО змушує ув'язнених писати заяви про відмову від тюремної їжі, виходячи з бажання харчуватися продуктами, які передають родичі. Повідомлялося також, що відмову змушували писати і тих ув'язнених, які не отримують передач. Це, як повідомлялося, і стало причиною голодування арештантів двох блоків Лук'янівського СІЗО.

Golos.ua