Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

ЗМІ

Громадський простір: Навчальна програма «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства»

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства» у Закарпатській та Львівський областях.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» спрямовано на розвиток потенціалу місцевих інституцій (організацій, установ) задля зміцнення їхньої спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності економічних та політичних процесів з метою сприяння демократичному управлінню, активізації громадянського суспільства і створення атмосфери соціального усвідомлення громадянами своїх прав і можливостей, завдяки чому вони зможуть осмислено брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя. Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні. 

Навчальна програма «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства» проходитиме у США і триватиме 3 тижні. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до 5 альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування у США учасники проживатимуть у приймаючих сім’ях. Орієнтовна дата поїздки – з 12 березня по 2 квітня 2014 року. Усі витрати відібраних учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та транспортних витрат на території України. 

Завданнями програми «Толерантність та національно-культурне різноманіття як запорука демократизації суспільства» є посилення потенціалу організацій, які працюють в сфері задоволення культурних, соціальних та громадянських потреб громадян України у контексті культурного та етнічного різноманіття. Розвиток демократичних процесів через формування молодіжної політики в багатокультурному середовищі України. Ознайомлення учасників з роботою американських організацій підтримки, органів місцевого самоврядування та некомерційних організацій, із впровадженими інноваційними системами у сфері управління, фінансування та інформаційно-пропагандистської діяльності програм, спрямованих на громади та орієнтованих на терпимість і розбудову демократії та громадянського суспільства. Під час стажування у США учасники аналізуватимуть ситуацію та заходи, що вживаються для подолання подібних проблем в Україні, складатимуть власні плани дій та створять навчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення. 

Упродовж стажування учасники вивчатимуть та обговорюватимуть такі основні питання: 

- правові засади толерантності у американському суспільстві; 

- просвітницько-пропагандистські компанії державних та недержавних інституцій; підтримка етнічного разномаїття та прав меншин у розрізі законотворчого процесу та суспільного життя; 

- роль місцевих організацій (таких, як YMCA та інших суспільних установ), які втілюють в своїй діяльності засади терпимості та поваги до різноманітності; 

- робота місцевих навчальних закладів та шкіл щодо інтеграції в навчальні процеси засад терпимості й поваги до різноманіття та прав людини. 

- забезпечення місцевими засобами масової інформації (газети, телемовні компанії) справедливого і збалансованого висвітлення інформації з етнічних питань. 

Учасники відвідають: школи, громадські центри, муніципальні органи влади, неурядові організації, засоби масової інформації, публічні бібліотеки, музеї, правоохоронні органи, що опікуються питаннями терпимості та різноманіття, зокрема, в молодіжному середовищі. 

Учасниками цієї програми можуть бути: 

• представники органів влади та місцевого самоврядування, які відповідають за вирішення проблем національних меншин; 

• директори шкіл, вчителі, а також представники обласних або міських управлінь освіти; 

• лідери громадських організацій та аналітичних центрів; 

• керівники регіональних музеїв та громадських центрів, що впроваджують інноваційні програми роботи з молоддю; 

• журналісти, які висвітлюють теми толерантності та етнічного різноманіття; 

• лідери національно-культурних товариств та громадських організацій етнічних меншин. 

Вимоги до кандидатів: 

• бути громадянином України; 

• проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми; 

• працювати в установах чи організаціях Закарпатської або Львівської областей; 

• мати щонайменше два роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще щонайменше 5 років; 

• мати право отримати візу J-1 (віза програм обмінів) та в подальшому дотримуватися обмежень, передбачених цим типом візи. 

Докладніша інформація про програму розміщена в мережі Internet за адресами: 

www.ptp.ceume.org.ua 

www.facebook.com/ParticipantTrainingProgram 

www.linkedin.com/groups/Participant-Training-Program-in-Ukraine 

Для участі у конкурсі необхідно: 

Заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі* на сайті www.ptp.ceume.org.ua та подати один примірник роздрукованих і власноруч підписаних після заповнення он-лайн форми документів до 28 листопада 2013 р. 

*У виключних випадках – у разі технічних складностей із заповненням он-лайн – приймається заповнена на комп’ютері чи власноручн анкета у трьох примірниках та копії зазначених в інструкції документів. Скачати форму анкети у форматі Microsoft Word можна за адресою а мережі Інтернет: www.ptp.ceume.org.ua

Документи для участі у програмі необхідно відправити рекомендованою чи кур’єрською поштою за адресою: 

Проект «Навчальні програми професійного зростання» 

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) 

вул. Еспланадна, 28, оф. 7, м.Київ, 01001 

Документи можна також подати особисто протягом робочого дня (з 10:00 до 18:00). Офіс проекту знаходиться за вказаною вище адресою, найближча станція метро – «Палац спорту», телефони для контактів - (044) 246-7206, 246-7208, 246-7213. 

Співбесіда з кандидатами проводитиметься орієнтовно у дати: 

5 грудня у м. Ужгород та 6 грудня 2013 р. у м.Львів. 

Транспортні витрати для участі у співбесіді не відшкодовуються. 

Координатор програми: 

Олена Кисельова, тел. (044) 246-7213, (050) 355-9510, 7 kyselyova@ceume.org.ua 

Громадський простір