Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

За сприяння Уповноваженого поновлено право неповнолітнього шукача притулку на звернення за захистом в Україні

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулися представники громадської організації «Десяте квітня» в інтересах громадянина Гвінеї щодо порушення процедури оцінки віку шукача притулку, передбаченої Порядком проведення обстеження для встановлення віку дитини, яка залишилась без піклування батьків та потребує соціального захисту, затвердженим спільним наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти та Міністерства соціальної політики України.

Уповноважений з прав людини звернулась до керівництва Мінсоцполітики та МОЗу з проханням здійснити перевірку дотримання вимог зазначеного наказу при проведенні обстеження для встановлення віку громадянина  С. та вжити заходів, передбачених чинним законодавством, для захисту його прав та інтересів.

За направленням Управління у справах іноземців та осіб без громадянства Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 19.09.2014, повторно проведено фізіологічну та психологічну оцінку особи комісією для встановлення віку дитини, яка залишилась без батьківського піклування та потребує соціального захисту.

За результатами обстеження комісії, створеної при Одеській обласній державній адміністрації, громадянин  С.  визнаний неповнолітнім, про що надано відповідний висновок.

Наразі забезпечено доступ дитини-шукача притулку, громадянина Гвінеї, до процедури визначення статусу біженця чи надання додаткового захисту в Україні відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».