Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
березня
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Валерія Лутковська звернулася з поданням до Генерального прокурора України щодо побиття засуджених у Бердичівській виправній колонії №70

У поданні повідомляється про те, що 13 листопада поточного року Уповноваженим з прав людини було відкрито провадження за фактом масового побиття персоналом Бердичівської виправної колонії №70 засуджених осіб, які відбувають покарання у цій установі. 

«В межах відкритого провадження, – йдеться у поданні, – працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом із експертами Харківської правозахисної групи було здійснено виїзд до Бердичівської виправної колонії №70, проведено конфіденційне опитування понад 50 засуджених осіб, опитано керівництво установи та медичної частини, вивчено службову та медичну документацію установи.

Встановлено, що 12 листопада поточного року відповідно до Плану проведення загального обшуку у Бердичівській виправній колонії №70, який було затверджено т.в.о. начальника Управління ДПтСУ в Житомирській області А.П. Шацьким, зведеним загоном з числа співробітників Бердичівської ВК-70, Райківської  ВК-73 та Житомирської УВП-8 (загальна чисельність 140 осіб) було проведено обшук у Бердичівській ВК-70.

Зі слів засуджених осіб, обшук проводився в грубій формі, працівники пенітенціарної служби ображали їх, намагалися спровокувати на неправомірні дії. Особисті речі засуджених, продукти харчування, посуд та білизна викидалися з житлових приміщень прямо на підлогу в коридорі.

Крім того, було отримано інформацію про побиття засуджених осіб. Зокрема, засуджені зазначили, що працівники установи тримали їх за руки, які були заведені за спину та скуті кайданками, й весь час наносили удари руками та ногами по голові, переважно в область потилиці.

Під час огляду засуджених, що здійснювався 14 листопада працівником Секретаріату Уповноваженого з прав людини – фахівцем в галузі судово-медичної експертизи, було підтверджено факт наявності видимих тілесних ушкоджень у двох засуджених.

14 листопада у Київському слідчому ізоляторі працівниками Секретаріату Уповноваженого були опитані та оглянуті ще четверо засуджених, яких 13 листопада було доставлено з Бердичівської ВК-70. В ході вивчення їх медичної документації було встановлено, що на момент надходження до Київського слідчого ізолятора засуджені мали численні тілесні ушкодження».

У зв’язку з вищезазначеним, Уповноважений з прав людини звернула увагу Генерального прокурора  на те, що Європейським судом з прав людини вже було прийнято низку рішень щодо України у справах, фактичні обставини яких є аналогічними до ситуації, що відбулася у Бердичівській виправній колонії №70. 

Враховуючи вищезазначене, Валерія Лутковська звернулася до Генерального прокурора  України з проханням вжити всіх необхідних заходів з метою забезпечення проведення об’єктивного та неупередженого розслідування за фактами спричинення тілесних ушкоджень засудженим особам у Бердичівській виправній колонії Управління ДПтСУ  в Житомирській області.