Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Здійснено моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області

Регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою спільно з керівником Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим та Юлією Вауліною – представником Ресурсного центру, створеного Офісом Омбудсмана за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, здійснено моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей у Чернігівській області, а саме: до санаторіїв «Остреч» та «Десна».

Санаторій «Остреч» розташований у лісовому масиві поблизу міста Мена. На момент проведення моніторингового візиту в санаторії перебувало 50 осіб, із яких більша половина – діти шкільного та дошкільного віку. Від санаторію до міста – шість кілометрів. Серед головних проблем – транспортна. Часто доводиться добиратися до санаторію пішки. А не за горами зима. Вже зараз тут є потреба в теплих речах для дітей.

Санаторій «Десна» знаходиться в не менш мальовничому місці – недалеко від річки Десна та села Ладинка Чернігівського району, в якому наразі перебуває 122 особи з Донецької і Луганської областей, серед яких – 82 дитини.

Корпуси санаторіїв, де проживають внутрішньо переміщені особи, перебувають у задовільному стані, підготовлені до зими: є опалення, холодна та гаряча вода. Переселенці проживають в них безкоштовно. В кімнатах, де перебувають дорослі, прибирання здійснюється самостійно, а там, де мешкають діти, – прибиральницями. Скарг на харчування немає.

Хоча розміщені переселенці в різних санаторіях, проблеми у них майже однакові. Головна – це перспектива працевлаштування. В Чернігівській області знайти роботу надто складно. Крім того, є соціальні проблеми, зокрема виплата пенсій, матеріальної допомоги.

Більшість осіб, які перебувають у санаторіях «Остреч» та «Десна», зареєстровані в районних управліннях соціального захисту населення. Але щомісячної адресної допомоги ніхто з них поки що не отримав. Є проблеми з переоформленням документів для отримання такої допомоги.

Моніторинговий візит засвідчив необхідність розробки та внесення змін до нормативно-правових актів щодо спрощення процедури переоформлення документів і отримання соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб.