Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
березня
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Головним завданням у сфері захисту прав нацменшин в Україні є напрацювання дорожньої карти для реалізації державної етнонаціональної політики

На цьому наголосив заступник начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Сергій Пономарьов, відкриваючи роботу міжнародного круглого столу «Регулювання міжетнічних стосунків в Європі і світі. Яким досвідом варто обмінюватися?», організованого Офісом Омбудсмана спільно з Європейським центром з питань меншин (ЄЦПН).

«Говорячи про проблеми у сфері державної політики щодо дотримання та захисту прав національних меншин в Україні, можна приділяти увагу питанням неефективності законодавчого регулювання, яке не здатне адекватно відповідати на виклики сьогодення, суперечності між нормами різних законів, неналежної адміністративної практики тощо. Кожне з цих питань є важливим і потребує негайного вирішення. Між тим, на наше переконання, основною проблемою в цій сфері є все ж таки відсутність єдиної стратегічної рамки, яка б визначала основні вектори і пріоритети державної політики, забезпечувала системність і послідовність зусиль, а також сприяла координації зусиль між різними органами державної влади та громадянським суспільством», – відзначив Сергій Пономарьов.

Учасники круглого столу обговорили питання реалізації нового трирічного проекту «Програма Східного Партнерства: Національні меншини і етнополітичні питання. Білорусь – Молдова – Україна», реалізацію якого розпочали у липні 2014 року Європейський Центр з питань меншин (м. Фленсбург, Німеччина) спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Проект спрямований на налагодження співпраці між органами державної влади, представниками громадянського суспільства та академічними колами в Білорусі, Молдові та Україні з метою обміну найбільш результативними практиками застосування національного антидискримінаційного законодавства і забезпечення участі національних меншин у громадському житті через консультативні механізми в конкретних умовах країн Східного партнерства.

Проект передбачає проведення низки семінарів, під час відбудеться спільне обговорення найцікавішого міжнародного досвіду та найрезультативніших шляхів застосування національного законодавства і міжнародних норм у галузі рівності, забезпечення участі етнічних громад і їхніх організацій у громадському житті та їхньої взаємодії з державною і муніципальною владою в умовах країн Східного партнерства.