Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
березня
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Валерія Лутковська: «Для нас дуже важливо ознайомитися з досвідом Грузії у питанні розробки Національної стратегії у сфері прав людини»

Сьогодні розпочалися робочі зустрічі в рамках візиту української делегації у складі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської та Представників Уповноваженого, а також працівників Кабінету Міністрів, Парламенту та Адміністрації Президента до Грузії.

Під час зустрічі з Омбудсманом Грузії Уча Нануашвілі представив присутнім загальний огляд стану дотримання прав людини у Грузії. Крім того, представники Офісу Омбудсмана Грузії презентували українській делегації Національну стратегію з прав людини Грузії та План дій для її виконання.

«Наразі ми перебуваємо в активній стадії розробки проекту Національної стратегії у сфері прав людини. Спільно з представниками інститутів громадянського суспільства у сфері правозахисної діяльності в ході консультацій і за підтримки міжнародних організацій нами вже розроблено основні положення Стратегії. Тому нам дуже важливо ознайомитися з досвідом Вашої країни у таких питаннях, як відбувались консультації з громадськістю та правозахисниками в ході підготовки Стратегії, яким чином визначались пріоритети, як здійснюється імплементація плану дій і найголовніше – у який спосіб проводиться контроль з його виконанням і яка роль громадськості у цьому процесі», – зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

 

Грузинські колеги детально ознайомили присутніх із процедурою імплементації Національної стратегії з прав людини та Плану дій для її виконання. Вказаний план дій передбачає конкретні завдання, а також визначає відповідальні за реалізацію Національної стратегії державні органи. По завершенню строку, на який розроблено План дій, повинно бути представлено зведений звіт з метою забезпечення комплексної оцінки виконання вказаних завдань, відповідних рекомендацій, а також підсумки моніторингу.

Розповідаючи про напрацювання України у питанні розробки Національної стратегії у сфері прав людини, Валерія Лутковська повідомила, що спільно з громадськістю було обрано змішаний принцип формування стратегії, а саме: за категоріями прав і враховуючи вразливі групи.

«Ми вирішили, що боротьба зі всіма формами дискримінації та гендерна рівність повинні наскрізно пройти через всю Стратегію. Тобто, враховуватись та розкриватись у кожному пункті. А для формування пріоритетів Стратегії ми виокремили: системні проблеми, які випливають із практики Європейського суду, рішень Комітетів ООН, Євромайдану; нові виклики, пов’язані з окупацією Криму та ситуацією на території Східної України; загрози, які несе соціально-економічна криза; пріоритети, визначені в Угоді про Асоціацію та рекомендаціях міжнародних органів щодо виконання міжнародних зобов’язань України», – повідомила Омбудсман України.

За словами Уповноваженого Валерії Лутковської, принципи побудови майбутньої Стратегії були визначені такі – верховенство права, участь громадськості, публічність і підзвітність, відкритість та прозорість, гендерна рівність і недискримінація, ефективність і результативність

«Зважаючи на те, що стратегія пишеться на певний проміжок часу і в конкретний час і не повинна бути просто збіркою всіх зобов’язань та рекомендацій, ми визначили, що найперше ми хочемо її бачити реалістичною і конкретною. Базуючись на фундаментальних, базових речах, Національна стратегія у сфері прав людини повинна відповідати викликам, які на сьогодні існують в нашій державі», – переконана Валерія Лутковська.