Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Необхідно визначити адекватні механізми фінансування програм паліативної допомоги

Такого висновку дійшли працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого та представники громадськості, які здійснили моніторингові візити до закладів, які надають паліативну допомогу: комунального закладу – Львівська міська лікарня «Хоспіс» та благодійної установи – відділення паліативної допомоги Благодійної установи «Шпиталю імені Андрія Шептицького», які були створені відповідно у 1996 та 1997 роках.

У Львівській міській лікарні «Хоспіс» за кошти місцевого бюджету на забезпечення харчуванням виділяється 8,68 грн на одну особу на день, на медикаменти – 9,64 грн, а забезпечення одноразовими підгузками (памперсами) відбувається за рахунок родичів. Попри недостатнє фінансування, забезпечено належні умови перебування пацієнтів у закладі, а саме: охайні та світлі палати розраховані на 1-3 особи, постільна білизна випрана та чиста, у лікарні створений сімейний затишок, у кожній палаті та у холах є телевізори.

Однак у закладі залишаються і проблемні питання, які неможливо вирішити самотужки. Зокрема, недостатня кількість приліжкових столиків для зручного годування тяжко хворих пацієнтів, майже відсутній доступ малорухомих пацієнтів або пацієнтів на візках до свіжого повітря.

Натомість, у відділенні паліативної допомоги Шпиталю імені Андрія Шептицького, за рахунок благодійних коштів на харчування виділяється 30 грн. Попри використання старого приміщення, його пристосували для потреб важко хворих людей, обладнали ліфтом та підйомником, що забезпечує доступ до свіжого повітря. Пацієнтам і членам їхніх сімей надається духовна підтримка. Адже засновником закладу є Курія Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, питання його функціонування вирішує Адміністративна рада, яка обирається з поважних її членів, частину персоналу складають сестри Милосердя Святого Вікентія.

Моніторинговий візит засвідчив, що наразі основним зобов’язанням держави має бути розробка та впровадження політики надання паліативної допомоги, як комплексної частини в системі охорони здоров’я на всіх рівнях.