Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Уповноважений продовжує контролювати дотримання прав військовослужбовців строкової служби

20 листопада цього року працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму, Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадськості ознайомились зі станом дотримання прав і свобод військовослужбовців строкової служби у військовій частині А0139 (м. Київ) та вивчили питання їх соціального та правового захисту. Результати моніторингу ще раз підтвердили необхідність приведення нормативних актів держави та Міністерства оборони України, що регулюють відносини у воєнній сфері, у відповідність до міжнародних та загальнонаціональних стандартів з захисту прав та свобод військовослужбовців.

Зокрема, моніторингова група була вимушена майже годину очікувати на контрольно-перепускному пункті на дозвіл керівництва Генерального штабу ЗСУ на відвідування військової частини через те, що в Інструкції з організації охорони і пропускного режиму на об’єктах Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України (затверджена наказом Міністерства оборони України від 17.07.2012 № 471/дск, зареєстровано у Мін’юсті 3 серпня 2012 року за №1333/21645) не враховані норми ст. 19-1 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» стосовно безперешкодного доступу до території військових частин Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та його представників.

Ще однією проблемою, яку може бути вирішено лише шляхом нормативного врегулювання, є існуючі на сьогоднішній день невиправдані обмеження для військовослужбовців строкової служби у зберіганні та користуванні особистими речами, мобільними телефонами та засобами інтернет-зв’язку.

Попередні результати візиту були доведені до відома командування військової частини, докладний звіт буде найближчим часом спрямовано до керівництва оборонного відомства держави.