Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

11-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

 

У рамках фестивалю, що проходить на Рівненщині  з 18 листопада по 10 грудня 2014 року, регіональним координатором Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Рівненській області В’ячеславом Свірцем спільно з РОГО КВУ та пенітенціарною службою в Рівненській області було організовано показ документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж».

 Фільм, змонтований режисерами на основі любительських відео, які були відзняті самими ж протестувальниками, було продемонстровано у Городищенській виправній колонії максимального рівня безпеки та Катеринівській виправній колонії.

У Городищенській колонії показ кінострічки відбувся в молитовній кімнаті, де були присутніми  35-ть засуджених. На початку заходу дехто  з учасників іронічно  висловлювався стосовно подій Євромайдану. Після перегляду скептично налаштовані засуджені кардинально змінили свою точку зору. Зав’язалась тривала та жвава дискусія – обговорення, в ході якої більшість учасників висловили готовність воювати у складі штрафних батальйонів в зоні АТО, а після завершення конфлікту повернутись відбувати покарання.

У Катеринівській колонії показ документальної стрічки відбувався у приміщенні клубу, було понад сто присутніх. Фільм справив сильне враження на глядачів, вони були приголомшені побаченим. Як і в попередній колонії, обговорення фільму тривало досить довго, засуджені не приховували свого захоплення мужністю протестувальників.