Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

прес-релізи

2018
березня
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Валерія Лутковська: «Діти, які проживають на тимчасово окупованій території АРК і на Сході України, є громадянами України, і ми будемо захищати їхні права»

 

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила на прес-конференції «25 років Конвенції ООН про права дитини: стан реалізації в Україні», що відбулася в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

Відповідаючи на запитання кореспондента газети «Урядовий кур’єр» щодо статусу дітей, які проживають  на тимчасово окупованій території АР Крим та на територіях, підконтрольних незаконним збройним формуванням на Сході України, Валерія Лутковська сказала:

«З точки зору законодавства України  ті діти, які проживають на окупованій території АР Крим, але були автоматично прийняті до громадянства Російської Федерації, вони і сьогодні залишаються громадянами України. І, незалежно від того, що встановлює законодавство РФ, ми завжди будемо прагнути захищати права цих дітей. Інше питання, що я як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини позбавлена можливості здійснювати ефективний парламентський контроль за дотриманням прав дитини в АР Крим просто через те, що у мене немає туди доступу.

Однак, як тільки до нас дійшла інформація, що до Криму прибула делегація так званого «потягу надії» з Російської Федерації, яка прибула сюди, щоб забирати місцевих дітей для усиновлення, я одразу звернулася і до Міністерства закордонних справ України, і до Омбудсмана РФ з проханням невідкладно вжити усіх заходів з метою недопущення порушення прав цих дітей, насамперед права на особистісну ідентифікацію, у тому числі на ідентифікацію свого громадянства. Інакше через деякий час, зважаючи на те законодавство, яке діє нині на території АРК щодо автоматичного  набуття російського громадянства, ми не зможемо навіть знайти цих дітей, не кажучи вже про те, щоб простежити за їхнею долею.

Те ж саме стосується і дітей, які перебувають на підконтрольній незаконним збройним формуванням території Сходу України, і які теж залишаються громадянами України. Ми також будемо докладати усіх зусиль аби обстоювати їхні права. І повторюсь, інше питання, настільки ефективно ми зможемо це робити в умовах воєнного конфлікту».