Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

У Черкасах співробітники міліції ознайомилися з правовими засадами діяльності національного превентивного механізму

Регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини в Черкаській області, член Асоціації УМДПЛ Володимир Батчаєв провів заняття з особовим складом Придніпровського РВ УМВС України в Черкаській області на тему «Національний превентивний механізм як один із інструментів громадського контролю за дотриманням прав людини».

Під час заняття співробітники міліції отримали вичерпну інформацію про історію та мету створення національного превентивного механізму проти катувань в Україні, правові засади його діяльності, роль громадськості у налагодженні об’єктивного та ефективного контролю за дотриманням прав людини у правоохоронних органах.

Окремим питанням були розглянуті повноваження членів моніторингових груп, зокрема право фіксувати отримувану інформацію за допомогою технічних засобів, ознайомлюватися зі змістом службової документації та проводити інтерв’ювання осіб, які утримуються у місцях несвободи.

Правоохоронці також були ознайомлені з типовими недоліками, які виявлялися громадськими візитерами у 2013-2014 роках під час відвідувань ізоляторів тимчасового тримання та райвідділів міліції як в Черкаській області, так і в цілому по Україні.