Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Круглий стіл «Трудові і соціально-економічні права в Україні: стан дотримання, гарантії та захист»

У роботі круглого столу, організованого Федерацією профспілок України з нагоди Дня прав людини, взяв участь заступник керівника Департаменту з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав  Секретаріату Уповноваженого Дмитро Лях.

У своєму виступі він окреслив основні напрями та результати парламентського контролю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за дотриманням соціально-економічних та гуманітарних прав в Україні у поточному році на основі аналізу найбільш поширених порушень прав людини у цій сфері. Дмитро Лях  наголосив  на проблемах, що потребують  першочергового розв’язання з боку держави з метою недопущення грубих порушень основоположних соціально-економічних та гуманітарних прав людини в Україні.

Заступник Міністра соціальної політики України Віктор Іванкевич у своєму виступі підтвердив існуючі проблеми із забезпеченням державою соціально-економічних та трудових прав  громадян України, які мешкають на територіях так званих ДНР та ЛНР, а також підконтрольних Україні територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. Він, зокрема, порушив перед сторонами соціального діалогу питання щодо співпраці у якнайшвидшому опрацюванні та прийнятті Верховною Радою України нової редакції Трудового кодексу України, а також підтримки ефективного функціонування Державної служби України з питань праці, створеної шляхом реорганізації Держгірпромнагляду та Держпраці.

На круглому столі з інформаційними повідомленнями виступили також представники Генеральної прокуратури України, Пенсійного фонду України, Держгірпромнагляду та Держпраці.

За результатами обговорених на засіданні круглого столу проблем ухвалені відповідні рекомендації органам влади.