Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Представник Секретаріату Уповноваженого взяла участь у круглому столі «Діти без супроводу: опіка та повернення»

Сьогодні, 16 грудня 2014 року, працівник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого з прав людини взяла участь у роботі круглого столу «Діти без супроводу: опіка та повернення», який був організований Коаліцією громадських організацій «Права дитини в Україні» за спільною ініціативою Міжнародної мережі з прав людини «CRIN» та Міністерства внутрішніх справ України та фінансової підтримки Save the Children International.

У роботі круглого столу також взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, громадських та міжнародних організацій. 

Під час круглого столу відбулася презентація моніторингу Міжнародної мережі з прав людини «CRIN» про дотримання прав дитини без супроводу  в країнах СНД.

Також був представлений досвід Республіки Молдова щодо впровадження процедури врахування найкращих інтересів дитини у механізмі повернення дитини без супроводу, а також керівні принципи для оцінки в країнах походження дитини такої категорії дітей.

У свою чергу, представники МВС, Мінсоцполітики, громадських організацій озвучили особливості ситуації в Україні та проблемні питання,  які виникають у процесі надання допомоги та підтримки дітям зазначеної категорії.  

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема, звернула увагу присутніх на необхідності врегулювання питання повноважень законного представника дитини з метою реалізації  її прав та представлення інтересів в органах державної влади, установах та організаціях, а також перегляду чинного законодавства стосовно порядку повернення дітей-іноземців до місць їх постійного проживання.

За результатами круглого столу були напрацьовані рекомендації відповідним органам виконавчої влади.