Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Права людини: підсумки за рік, нові виклики для України та Чернігівщини

Такою була тема круглого столу, що відбувся у Чернігівському дискусійному клубі «Експертна думка».

Учасники зустрічі обговорили загальну ситуацію щодо захисту прав людини в країні та регіоні зокрема,  а також питання дотримання соціально-економічних прав у зв’язку з падінням життєвого рівня населення. Мова йшла про проблеми соціального захисту учасників АТО та вимушених переселенців, перспективи реформування правоохоронних органів та судової системи, законодавчі ініціативи щодо розроблення Національної стратегії у сфері прав людини.

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха зазначила, що кожен громадянин України розуміє і відчуває на собі відсутність прогресу у дотриманні прав людини і найближчим часом не слід чекати поліпшення через ситуацію у державі.

«На Сході України діти стають у бойовиків живим щитом під час воєнних дій. Жінки не знають, як прогодувати своїх дітей. У Криму татарам не дозволили відзначити міжнародний День прав людини. Порушення прав – на кожному кроці. Водночас людина повинна відчувати, що живе у правовій державі. На Чернігівщині діє дуже багато правозахисних організацій. Якщо ми всі разом будемо спільно працювати – досягнемо результатів», – переконана Алла Лепеха.

Керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов дав загальну оцінку стану прав людини.

«На фоні зовнішньої агресії соціально-економічні права громадян порушуються. Правоохоронна, судова, освітня та інші системи не виконують все те, що повинні виконувати згідно із законодавством. Сподіваюся, що робота нового уряду позитивно вплине на розвиток і вдосконалення роботи всіх державних органів, а це, в свою чергу, задовольнить права кожного громадянина України»,   сказав правозахисник.