Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Резолюція другої українсько-чеської конференції

Р Е З О Л Ю Ц І Я

другої українсько-чеської конференції «Проблеми легального
перебування та працевлаштування громадян України
на території Чеської Республіки»

(27 квітня 2010 року, м.Прага)

         27 квітня 2010 року у Празі відбулась друга українсько-чеська науково-практична конференція «Проблеми легального перебування та працевлаштування громадян України на території Чеської Республіки», організована Посольством України в Чеській Республіці, Союзом українських профспілок ЧР, Магістратом м.Праги під патронатом омбудсманів України і Чеської Республіки.

         У конференції взяли участь представники Міністерства праці та соціальних справ ЧР, Міністерства внутрішніх справ ЧР, Міністерства закордонних справ ЧР, Міністерства освіти, молоді і спорту ЧР, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Чеській Республіці, представники неурядових організацій, трудових колективів, дипломатичного корпусу, підприємці, науковці, журналісти.

         Як показало обговорення питань порядку денного, виступи присутніх, результати дискусій на фоні високого рівня і динамічного розвитку українсько-чеських відносин загострилися проблеми, пов’язані з працевлаштуванням українських громадян на території ЧР у зв'язку із погіршенням економічної ситуації в Чехії внаслідок світової фінансово-економічної кризи.

         Враховуючи підсумки обговорення та пропозиції щодо вирішення зазначених проблем, висловлені на конференції, її учасники звертаються до державних органів обох країн, зацікавлених міністерств і відомств Чеської Республіки та України, неурядових організацій з проханням надати сприяння у вирішенні згаданих питань, розглянувши доцільність опрацювання таких заходів:

         1. Cприяти створення єдиної загальноукраїнської організації та ліги українських бізнесменів в Чеській Республіці.

         2. Враховуючи ускладненість застосування чинного законодавства ЧР у сфері працевлаштування іноземців, вивчити питання щодо можливості удосконалення правового механізму реалізації його норм на практиці, визначивши при цьому:

         - правовий механізм вирішення колізій, що можуть виникати в практиці застосування відповідних двосторонніх угод (двосторонні комісії, періодичні консультації тощо);

         - доцільність доповнення в разі необхідності бази двостороннього договірно-правового врегулювання зазначених питань, зокрема, укладення двосторонньої угоди про умови тимчасової міграції громадян України для роботи в ЧР.

         3. Підвищити ефективність діючих консультаційних центрів з питань працевлаштування українців у ЧР в ряді областей України та розглянути питання щодо можливості відкриття нових.

         4. Посилити взаємодію між правоохоронними органами ЧР та України з метою протидії нелегальній міграції та скоєнню правопорушень, пов’язаних з організацією експлуатації праці трудових мігрантів. Розглянути у цьому зв’язку питання про направлення до Посольства України в ЧР представника МВС України для роботи на постійній основі.

         5. Провести двосторонні міжвідомчі консультації між ЧР та Україною на рівні експертів з метою опрацювання питань, пов’язаних з соціальним забезпеченням українських громадян, які перебувають в ЧР, та чеських громадян в Україні, визнанням документів про освіту, тощо.  

         6. Опрацювати можливість проведення у Празі чергового двостороннього семінару з питань запобігання торгівлі людьми та допомоги потерпілим від цих злочинів за участі громадських та правозахисних організацій.

         7. За умови потреби в українських робітниках в Чеській Республіці спросити процедури щодо отримання українцями, які заповнюють вільні робочі місця на основі "зелених карт", візи для виїзду на роботу до ЧР.

         8. Посилити контроль державних органів ЧР за дотриманням трудового та міграційного законодавства Чеської Республіки працедавцями та особливо посередницькими структурами по відношенню до іноземних працівників. Посилити відповідальність чеських роботодавців за медичне та соціальне страхування іноземних робітників, яких вони наймають, наявність відповідного контракту, передбачивши в ньому додаткову оплату та виконання робіт у понаднормований робочий час, гарантію трудового стажу, компенсацію за втрату роботи, ризики на випадок смерті. Удосконалити механізм впливу та застосування санкцій до порушників законодавства.

         9. З метою об’єктивного висвітлення проблем, пов’язаних з перебуванням та працевлаштуванням громадян України на території Чеської Республіки, активізувати співпрацю з представниками чеської преси (як центральної, так і регіональної) для підготовки та оприлюднення на регулярній основі матеріалів зі згаданої тематики.

         10. Активізувати співробітництво між Міністерством освіти, молоді і спорту ЧР та Міністерством освіти і науки України. Розглянути можливість підписання Угоди про взаємне визнання документів у сфері очвіти в контексті укладених обома країнами міжнародних угод у цій сфері. Опрацювати можливість створення на території Чеської Республіки навчальних закладів з українською мовою навчання, які входитимуть до системи освіти ЧР.