Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Вісник №5 Уповноваженого Верховної Ради України з Прав Людини

 ВІСНИК №5  УПОВНОВАЖЕНОГО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

ЗМІСТ

Конституційне подання Уповноваженого з прав людини до КонституцІйного Суду УкраЇни від 4 березня 2002 р.

        Про неконституційність окремих положень пункту третього статті 30 Закону України

        “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів“

Подання Уповноваженого з прав людини

Виступи Уповноваженого з прав людини

        Виступ Уповноваженого з прав людини на Асамблеї національнихменшин України у м.Києві 18 листопада 2003 р

        Выступление Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека на депутатских

        слушаниях в Верховной Раде Автономной Республики Крым (г. Симферополь, 14 января 2004 г.)

Від Закарпатських до Кримських вершин (Моніторинг Уповноваженого з прав людини в регіонах)

        Закарпаття

        Львів

        Автономна Республіка Крим та м.Севастополь

Міжнародна діяльність Уповноваженого з прав людини

Фотодокументи  1

Фотодокументи  2

Фотодокументи  3

Фотодокументи  4

Шановні читачі!

П’ять років тому побачив світ 1-й номер “Вісника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”. Відтоді це видання стало ефективним засобом зв’язку між Уповноваженим з прав людини та українською громадськістю. 5-й номер “Вісника”, що пропонується вашій увазі, продовжує знайомити з найбільш важливими документами у галузі прав людини, актуальними питаннями правозахисної проблематики, діяльністю в Україні та за її межами інституції Уповноваженого з прав людини. Проте він має і принципові відмінності від попередніх номерів.

Після обрання на другий термін, український Омбудсман зосередила свою увагу на моніторингу дотримання прав і свобод людини безпосередньо в регіонах. Зокрема, протягом кількох місяців Уповноважений спільно з працівниками свого Секретаріату працювала у Закарпатті, м.Львові та Автономній Республіці Крим.

Відвідавши Закарпаття, Уповноважений з прав людини особисто здійснювала парламентський контроль за реалізацією права громадян на вільні вибори в м.Мукачевому 29 червня 2003 р. під час виборів міського голови. Вивчався хід голосування та стан забезпечення права на вільні вибори майже на третині виборчих дільниць міста. Уповноважений зустрілася з виборцями, членами виборчих комісій, спостерігачами від кандидатів на посаду міського голови та об’єднань громадян. Саме тоді, попри різні перешкоди, вдалося обстояти право мукачівців на вільне волевиявлення відповідно до статті 71 Конституції, і вибори відбулися.

Напередодні річниці трагічних подій на Скнилівському летовищі Уповноважений здійснила робочий візит до Львова з метою перевірки заходів по забезпеченню прав потерпілих та родичів загиблих, вжитих органами державної влади та місцевого самоврядування.

У вересні 2003 р. відбулася робоча поїздка Уповноваженого з прав людини до Автономної Республіки Крим, під час якої протягом місяця здійснювався усебічний моніторинг дотримання прав і свобод людини в Криму. Уповноважений спільно з працівниками Секретаріату працювала в містах Сімферополі, Севастополі, Керчі, Євпаторії, Армянську, Ялті, Красноперекопську; Бахчисарайському, Сакському, Білогірському районах. Відвідала промислові підприємства, організації, установи, військові частини; відбулися зустрічі з трудовими колективами, було проведено декілька особистих прийомів громадян.

Головним завданням Уповноваженого під час цієї поїздки було об’єктивне вивчення ситуації з дотриманням прав людини в Автономній Республіці Крим, м.Севастополі, а також надання практичної допомоги у розв’язанні наболілих проблем в регіоні.

Роботі Уповноваженого в регіонах присвячено окремий розділ “Від Закарпатських до Кримських вершин (Моніторинг Уповноваженого в регіонах)”. За наслідками роботи в регіонах Уповноваженим було підготовлено низку подань, більшість з яких вміщено у другому розділі “Вісника”. Результати моніторингу, проведеного в АРК, певною мірою знайшли відображення у виступі Уповноваженого на депутатських слуханнях у Верховній Раді Автономної Республіки Крим 14 січня 2004 р. (текст виступу вміщено у Віснику).

Відкриває цей номер “Вісника” конституційне подання Уповноваженого з прав людини від 4 березня 2002 р. “Про неконституційність окремих положень пункту третього статті 30 Закону України “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. Тут же вміщено рішення Конституційного Суду України № 17-рп/2003 від 23 жовтня 2003 р. у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Це рішення визнає таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини третьої статті 30 Закону України “Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (справа про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів).

Також у “Віснику” вміщено виступ Уповноваженого з прав людини на Асамблеї національних меншин України 18 листопада 2003 р., звернення Уповноваженого з нагоди 55-ої річниці Загальної декларації прав людини, а також матеріали, що висвітлюють міжнародну діяльність Уповноваженого, фотодокументи.

Сподіваюсь, що ці та інші матеріали “Вісника” будуть сприйняті з цікавістю усіма, хто щиро вболіває за розв’язання проблемних питань захисту прав і свобод людини.

З повагою,                                                                                                        Ніна Карпачова