Укр. | Рус. | Eng

  

Гаряча лінія: 044-253-75-89, 0800-50-17-20
Захист персональних даних: 253-11-35, 253-53-94

 

Листи та звернення

2011

Звернення Генеральному прокуророві України В. П. Пшонці щодо порушення права екс-Міністра внутрішніх справ України Ю. В. Луценка на свободу та особисту недоторканність

Відповідно до ст.101 Конституції України, ст.17 Закону України “Про Уповно­важеного Верховної Ради України з прав людини” здійснюється провадження Уповноваженого з прав людини за зверненням народних депутатів України та низки громадських організацій щодо порушення права екс-Міністра внутріш­ніх справ України Ю. В. Луценка на свободу та особисту недоторканність. 4 травня 2011 р. під час моніторингу стану дотримання прав ув’язнених у Київському слідчому ізоляторі Уповноважений з прав людини зустрілася безпо­середньо у камері з Ю. В. Луценком. Під час розмови він повідомив, що запо­біжний захід йому обрано необґрунтовано, продовження термінів перебування під вартою здійснювалося без урахування усіх обставин справи та даних про його особу.

Читати більше...

 

Звернення Міністру надзвичайних ситуацій України В. І. Балозі щодо захисту права родин ліквідаторів на належні житлові умови

До Уповноваженого з прав людини звернувся голова громадської організації воїнів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС “731 окремий батальйон спеціального за­хисту (в/ч пп 50937)” Дерда Іван Іванович (адреса: вул. Жовтнева, 24, кв. 44, м.Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Київська обл., 08132) з проханням спри­яти захисту права родин ліквідаторів на належні житлові умови.

Читати більше...

 

Звернення Міністру освіти і науки, молоді та спорту України Д. В. Табачнику щодо забезпечення права учнів на належні умови навчання та здобуття якісної середньої освіти

Відповідно до ст. 101 Конституції України, ст.13 Закону України “Про Упо­вноваженого Верховної Ради України з прав людини” Уповноваженим з прав людини здійснюється моніторинг стану дотримання прав українських дітей на належні умови здобуття освіти.

До Уповноваженого з прав людини надходить багато звернень у зв’язку із за­криттям загальноосвітніх шкіл і класів під приводом оптимізації системи освіти. Так, у колективному зверненні батьки учнів Вільховорізької загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів просять сприяти захистові права їхніх дітей на здобуття освіти у зазначеній школі.

Читати більше...

 

Подання Президентові України В. Ф. Януковичу про необхідність внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”

До Уповноваженого з прав людини продовжують надходити численні звер­нення від громадян, які внаслідок інфляції та інших обставин втратили грошові заощадження, поміщені в установи Ощадного банку СРСР та державного стра­хування СРСР в період до 2 січня 1992р., а також в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992–1994 р.

Читати більше...

 

Подання Прем’єр-міністрові України М. Я. Азарову про порушення конституційних прав працівників державного підприємства “Рівненський автомобільний ремонтний завод” на отримання винагороди за працю та на достатній рівень життя

На попереднє звернення до Вас з цього питання від 11листопада 2010р. №1-2121/47.45-10-37 Міністр оборони М. Б. Єжель повідомив, що на виконання резолюції Віце-прем’єр-міністра від 17.09.2010р. № 56296/0/1-10 Міністер­ством оборони України опрацьовується перелік майна, що перебуває на балансі державних підприємств Міністерства (в тому числі й ДП “РАРЗ”) і може бути відчужено з метою стабілізації фінансово-економічного стану підприємств та забезпечення покращення їх діяльності.

Читати більше...

   

Обращение к Уполномоченному по правам человека в Российской Федерации В.П. Лукину о защите прав украинского национального меньшинства в Российской Федерации

В украинском обществе и в общественных организациях, объединяющих зарубежных украинцев, вызывает обеспокоенность принятие Верховным Су­дом России 24.11.2010 года решения о ликвидации Федеральной национально-культурной автономии украинцев России и внесение Министерством юстиции РФ очередного иска о ликвидации Объединения украинцев России. Такие шаги оцениваются людьми как создание предпосылок к нарушению законных прав украинцев на функционирование своих общественных объединений.

Читати більше...

   

Зверення до Голови Апеляційного суду м.Києва А. В. Чернушенко щодо порушення права на свободу та особисту недоторканність Гаркавенко Ігоря Олеговича, учасника акції протесту “Податковий майдан”

У січні 2011 р. під час моніторингу стану додержання прав людини у Київсько­му слідчому ізоляторі до Уповноваженого з прав людини на особистому прийомі один з учасників акції протесту “Податковий майдан” Гаркавенко Ігор Олегович щодо порушення його права на свободу та особисту недоторканність.

Читати більше...

   

Зверення до Голови Апеляційного суду м. Києва А.В. Чернушенко щодо зміни запобіжного заходу Філіпчуку Георгію Георгійовичу на не пов’язаний з триманням під вартою

Під час моніторингу стану додержання прав людини у Київському слідчому ізоляторі до Уповноваженого з прав людини на особистому прийомі звернувся екс-Міністр охорони навколишнього природного середовища Філіпчук Георгій Георгійович щодо зміни йому запобіжного заходу на не пов’язаний з триманням під вартою.

Читати більше...

   

Сторінка 3 з 4